Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności

Aktualności

grafika: cztery rysunki Brunona Schulza przedstawiające półnagie kobiety i mężczyzn w sytuacji sadomasochistycznej, intymne fragmenty ciał postaci zasłaniają złote "x"

Wystawa „Bruno Schulz. Żelazny kapitał ducha”

Od 26 stycznia 2023 roku zapraszamy na wystawę „Bruno Schulz. Żelazny kapitał ducha”. Kim był Schulz-artysta? Uparcie powtarzany temat – masochistycznie podporządkowanie mężczyzny kobiecie, do dziś bywa solą w oku badaczy. Niechęć do mówienia wprost o masochizmie w wizualnej twórczości Schulza, jak i prześlizgiwanie się po temacie jako oczywistym sprawia, że badaczom umyka doniosłość tej odnogi dorobku Schulza – refleksja na temat seksualnej tożsamości.

Pożegnanie

Panu Jerzemu Szumskiemu, bratankowi pisarki Marii Dąbrowskiej, kondolencje z powodu śmierci żony Barbary składają Dyrekcja i Pracownicy Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie

mężczyzna pochylony nad stołem zapisuje długopisem coś w notesie

Literatura według… Nowy cykl w Muzeum Gombrowicza

Marcin Wicha grafik, felietonista i pisarz, laureat Nagrody Literackiej „Nike”, Paszportu „Polityki” i Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza będzie pierwszym gościem cyklu „Literatura według…”. Gospodynią spotkań jest Justyna Sobolewska, krytyczka, dziennikarka i pisarka. Rozmowa odbędzie się w niedzielę, 5 marca, w Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Początek o godzinie 17.00. 

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram