Przejdź do treści

Koncert zespołu New Bone we Wsoli

pięciu mężczyzn pozuje do zdjęcia w plenerze

Muzeum Witolda Gombrowicza zaprasza na kolejne w tym roku wydarzenie artystyczne. W pałacu we Wsoli wystąpi zespół New Bone.

Koncert odbędzie się w niedzielę, 3 kwietnia. Początek o godzinie 17.00. Wstęp wolny. 

         New Bone to kwintet jazzowy złożony z uznanych muzyków. Zespół powstał w 1996 roku z inicjatywy trębacza Tomasza Kudyka. Na swoim koncie grupa ma sześć płyt. Ostatnia, Longing, ukazała się w 2020 roku (wydawnictwo CM Records). Płyta zawiera autorskie kompozycje lidera, Tomasza Kudyka, który dedykuje ten album swojemu tacie, Janowi Kudykowi, wieloletniemu liderowi legendarnej grupy Jazz Band Ball Orchestra (jeden utwór na tej płycie, Head Dizziness, napisany został przez Jana Kudyka, a zaaranżowanego przez Wojtka Groborza). Jak podkreśla Tomasz Kudyk, ta płyta i muzyka na niej zawarta to hołd i wyraz wdzięczności dla jego taty, który na początku drogi muzycznej lidera zespołu New Bone był dla niego inspiracją i autorytetem. – To dzięki tacie jestem w tym miejscu dzisiaj i robię to, co on – mówi Tomasz Kudyk.

         Longing to muzyka pełna liryzmu i pewnej nostalgii utrzymanej w formie jazzowej narracji. Źródło inspiracji sięga głównego nurtu tej muzyki, wykształconego w połowie ubiegłego wieku.

         O muzycznych dokonaniach zespołu New Bone entuzjastycznie wypowiadały się takie autorytety jak Jarosław Śmietana, Piotr Baron czy Bogdan Chmura.    Grupa brała udział w wielu znaczących festiwalach w Polsce, a także m.in. w Indiach, Bułgarii, i na Ukrainie. W czasie pobytu w Indiach zespół zapisał się także w historii jako pierwsza formacja, która zagrała koncert jazzowy na żywo w Kaszmirze. 

         New Bone występuje w składzie Tomasz Kudyk (trąbka, flugelhorn), Bartłomiej Prucnal (saksofon altowy), Dominik Wania (fortepian), Maciej Adamczak (kontrabas), Dawid Fortuna (perkusja).

         Koncert odbędzie się w niedzielę, 3 kwietnia, o godzinie 17.00. Wstęp wolny, ilość miejsc ograniczona. Chętnych dowiezie do Wsoli bezpłatny autobus, który odjedzie z przystanku przy ul. Chrobrego, koło galerii handlowych (kierunek Michałów) o godzinie 16.20. Powrót po koncercie tym samym autobusem.

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram