Przejdź do treści

Świat się wiecznie zaczyna. Antologia Juliana Przybosia. Spotkanie z Utą Przyboś

26 października (środa), o godz. 18:30 zapraszamy na spotkanie z Utą Przyboś, promujące antologię Juliana Przybosia „Świat się wiecznie zaczyna” , która ukazała się w wydawnictwie WBPiCAK w Poznaniu.

Pomysłodawczynią tomu, wyboru i układu tekstów jest Uta Przyboś.

Antologię wierszy Juliana Przybosia stworzyło ponad pięćdziesięcioro poetek i poetów z całej Polski. Wybranym przez nich utworom towarzyszą, niekiedy bardzo osobiste, ciekawe komentarze. Powstała książka, która nie tylko przedstawia wiersze jednego z najwybitniejszych poetów XX wieku, ale może też zaciekawić różnorodnością wypowiedzi i sposobów myślenia o poezji współczesnych autorów. (opis wydawnictwa)


Spotkanie poprzedzi krótki pokaz archiwalnych nagrań filmowych z kolekcji Uty Przyboś na których uwieczniono codzienność Poety oraz jego najbliższych – członków rodziny i literackich przyjaciół. Spotkanie poprowadzi Natalia Malek

Uta Przyboś-Christiaens (ur. 1956) – polska poetka i malarka.
Autorka pięciu tomów poetyckich. Laureatka Nagrody im. Cypriana Kamila Norwida, nominowana do Nagrody Literackiej „Nike” oraz finalistka Orfeusza – Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego. Córka Juliana Przybosia, który poświęcił jej cykl pt. „Wiersze dla Uty”, który ukazał się w roku 1970 w tomie „Wiersze i obrazki” i zawierał również rysunki Uty Przyboś.

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram