Spotkanie online z Tadeuszem Rolkem

„Otacza nas nadmiar, z którym nie potrafimy sobie poradzić i słyszę to od ludzi o kilka pokoleń ode mnie młodszych. Największym wrogiem fotografii zawsze była dosłowność, która dziś niestety też jest w nadmiarze” – mówił przy okazji wernisażu wystawy w Muzeum Literatury Tadeusz Rolke.

Bardzo serdecznie zapraszamy Państwa na spotkanie autorskie z wybitnym artystą, legendą polskiego fotoreportażu. Z Tadeuszem Rolkem rozmawiać będziemy m.in. o fotografii i literaturze, jego wspomnieniach związanych ze środowiskiem literackim i sztuk wizualnych, okolicznościach zdjęć, które prezentujemy na wystawie, o zawodowej i artystycznej drodze, ale także o tym, „dlaczego dobre zdjęcie wymaga samotności”.

Spotkanie online we wtorek, 22.02.2022 r. o godz. 19:00 poprowadzi Jarosław Borowiec, kurator wystawy „Rolke. Historie literatury”

Wystawa „Rolke. Historie literatury” – począwszy od lat 50. Tadeusz Rolke, nestor polskiej fotografii reportażowej, pracując wówczas jako fotoreporter dla najważniejszych polskich czasopism, dokumentował życie artystyczne stolicy. Przy tej okazji powstały znakomite fotografie, ukazujące znanych pisarzy i poetów, a także ówczesne środowisko literackie.  Więcej – czytaj

Zdjęcie Tadeusza Rolkego, fot. Jolanta Byliniak