Samobójstwo. Śmierć osobliwa | Spotkanie z Halszką Witkowską

Brązowo-niebieska grafika w abstrakcyjne wzory, przypominające dym.

8 listopada (środa) o godz. 18:00 zapraszamy na spotkanie z Halszką Witkowską, „Samobójstwo. Śmierć osobliwa”.

Rozmowa o fenomenie samobójstwa oraz listach samobójców jako gatunku wypowiedzi i fakcie kulturowym, przeprowadzona z Halszką Witkowską – suicydolożką, pomysłodawczynią i koordynatorką platformy edukacyjno‑pomocowej „Życie warte jest rozmowy” (www.zwjr.pl), kierowniczką Interdyscyplinarnego Zespołu Profilaktyki Zachowań Samobójczych, autorką książki Samobójstwo w kulturze dzisiejszej.

Prowadzenie: Izabela Michalska

Wstęp wolny.

Muzeum Literatury, Rynek Starego Miasta 20.

– – –

Wydarzenie jest częścią I edycji Festiwalu Rymkiewiczowskiego „Dziady, upiory, przodkowie”, który rozpoczął się 2 listopada br. To interdyscyplinarne wydarzenie inspirowane motywami twórczości Jarosława Marka Rymkiewicza, w ramach którego odbędą się liczne debaty, koncerty, przedstawienia, spotkania z pisarzami, warsztaty i przedstawienia teatralne.

Więcej informacji: www.festiwalrymkiewiczowski.pl

_______________

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem wydarzenia jest fundacja Evviva L’arte, współorganizatorem Instytut Książki. Partnerzy: Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Biblioteka Narodowa w Warszawie, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, Okręg Warszawski ZPAP, Fundacja Augusta hr. Cieszkowskiego, Fundacja PZU, Instytut Literatury.