Przejdź do treści

Oferta pracy: Adiunkt w Dziale Głównego Inwentaryzatora

Pióro do pisania w szarym kolorze ze skuwką

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie prowadzi rekrutację kandydatów / kandydatek na stanowisko pracy adiunkt.

Miejsce pracy: Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie

Nazwa stanowiska: adiunkt

Dział: Głównego Inwentaryzatora

Podstawowe obowiązki:

  1. udział w bieżących pracach związanych z ewidencjonowaniem obiektów Muzeum,
  2. udział w pracach związanych z ruchem muzealiów do/z Muzeum Literatury oraz współpraca wraz z konserwatorem Muzeum nad prawidłowym pakowaniem muzealiów i ich zabezpieczeniem na czas transportu (m.in. sporządzanie umów wypożyczenia, protokołów zdawczo-odbiorczych),
  3. udział w pracach związanych z nabywaniem muzealiów (m.in. sporządzanie umów darowizny, sprzedaży, depozytowych) we współpracy z właściwymi działami oraz oddziałami Muzeum,
  4. właściwe ewidencjonowanie ubytków w zbiorach muzealiów spowodowanych kradzieżą, zniszczeniem lub uszkodzeniem,
  5. dbałość we współpracy z działami oraz oddziałami Muzeum o zgodność stanu faktycznego muzealiów z ewidencją,
  6. współpraca przy okresowych inwentaryzacjach zbiorów muzealiów (przeprowadzanych metodą spisu z natury),
  7. współpraca z właściwymi działami oraz oddziałami Muzeum w zakresie tworzenia przez nie wirtualnego katalogu zbiorów oraz elektronicznego udostępniania informacji o zbiorach,
  8. współpraca z Działem Finansowo-Księgowym Muzeum przy opracowywaniu polityki rachunkowości Muzeum w zakresie ewidencjonowania, nabywania zbiorów muzealnych,
  9. współpraca przy sporządzaniu sprawozdań z działalności Muzeum (GUS, NIM, UM, MKiDN).

Wymagania niezbędne:

  1. posiadanie dyplomu ukończenia studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich związanych z zakresem gromadzonych w muzeum zbiorów,
  2. co najmniej 5-letnie doświadczenie w pracy w muzeum, preferowane na stanowisku związanym z ewidencjonowaniem, inwentaryzacją, digitalizacją zbiorów (najchętniej w dziale inwentarzy muzeum),
  3. znajomość przepisów prawa krajowego w zakresie działalności muzeów i ochrony zabytków, a także ewidencjonowania, nabywania i zabezpieczenia zbiorów oraz umiejętność interpretacji i stosowania aktów normatywnych regulujących procedury związane z nabywaniem i ruchem obiektów,
  4. praktyczna znajomość elektronicznych systemów inwentaryzacji zbiorów (MONA 3W, MUZA),
  5. znajomość języka angielskiego w stopniu komunikatywnym.

Wymagania dodatkowe:

  1. umiejętność analitycznego myślenia,
  2. umiejętność planowania i organizacji pracy własnej,
  3. odpowiedzialność i terminowość w wykonywaniu powierzonych zadań,
  4. komunikatywność,

Oferujemy:

  1. umowę o pracę w wymiarze pełnego etatu
  2. miejsce pracy w sercu Starego Miasta
  3. pakiet medyczny
  4. kasa zapomogowa –pożyczkowa
  5. legitymacja pracownicza uprawnia do zniżek i bezpłatnych wejść do muzeów w Polsce
  6. ubezpieczenie grupowe

Wymagane dokumenty:

  1. cv;
  2. list motywacyjny;
  3. kopie dokumentów potwierdzających wykształcenie;
  4. poniższą klauzulę podpisaną odręcznie o poniższej treści:

„Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych w celu rekrutacji na stanowisko adiunkta zgodnie z art. 6 ust. 1 lit. a Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679  z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych  w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie  o ochronie danych).

Informacje ogólne:

Ofertę zawierającą wymagane dokumenty należy złożyć do 26 kwietnia 2024 roku. Oferty mogą być składane osobiście lub za pośrednictwem poczty elektronicznej pod adresem:

  • na adres e-mail e.plichta@muzeumliteratury.pl  w tytule wiadomości proszę podać ogłoszenia: rekrutacja – adiunkt w Dziale Głównego Inwentaryzatora.
  • osobiście na adres Rynek Starego Miasta 20, 00-272 Warszawa z dopiskiem rekrutacja – adiunkt w Dziale Głównego Inwentaryzatora.

Uprzejmie informujemy że skontaktujemy się jedynie z wybranymi kandydatami.

(oferty odrzucone zostaną komisyjnie zniszczone)