Kolory miłości. Koncert w Muzeum Struga

fotografia monochromatyczna, sepia. Dwie roześmiane kobiety w jasnych sukienkach, obejmujące się rękami.

5 marca (wtorek) o godz. 18.30 zapraszamy do Muzeum Andrzeja Struga na koncert pt. Kolory miłości w wykonaniu Zuzanny Lipiec i Macieja Gąsiorka z akompaniamentem Michała Szymkiewicza.

Kolory miłości to słowno-muzyczny program kabaretowy ukazujący codzienne perypetie małżeńskiego życia począwszy od pierwszych porywów miłości i starania o pozyskanie ukochanej osoby, do relacji dojrzałej miłości małżeńskiej. W programie wykorzystano najpiękniejsze utwory polskiej poezji miłosnej m.in. Adama Mickiewicza, małżeńskie dialogi kabaretowe Jerzego Jurandota, szmoncesy Konrada Toma, doskonałe w satyrze małżeńskiej wiersze Mariana Załuckiego.

Wiodącą oprawą treści programu są przeboje piosenki filmowej przedwojennego kina, m in. Umówiłem się z nią na dziewiątą, Powróćmy jak za dawnych lat, Miłość ci wszystko wybaczy oraz Kabaretu Starszych Panów –J. Przybory i J. Wasowskiego, a wśród nich Walc Embaras, Przeklnij mnie. Usłyszymy również Jej portret  z rep. B. Meca i Lubię wracać Zbigniewa Wodeckiego oraz walc z filmu Noce i dnie.

W programie wystąpią aktorzy scen warszawskich:

Zuzanna Lipiec, laureatka Grand Prix Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu

Maciej Gąsiorek, aktor Teatru Rampa

Michał Szymkiewicz, akompaniament

Serdecznie zapraszamy!

Muzeum Andrzeja Struga, al. Niepodległości 210 m. 10, Warszawa

Wstęp wolny.

Wydarzenie jest realizowane z okazji Dnia Kobiet w cyklu Kobiecy świat międzywojnia.

Maciej Gąsiorek i Zuzanna Lipiec, fot. Aleksander Brych; zdjęcie użyczone przez artystów