Przejdź do treści

Fredro w porcelanie. Weekend zamknięcia

Muzeum Literatury zaprasza na weekend zamknięcia wystawy „Fredro w porcelanie”. W programie między innymi: zwiedzanie wystawy za złotówkę, oprowadzania kuratorskie, spotkania, czytania i warsztaty z linorytu oraz zdobienia porcelany.

📯 25 sierpnia (piątek)

11.00 – 16.00 zwiedzanie wystawy | wstęp: 1 zł

📯 26 sierpnia (sobota)

11.00 – 18:00 zwiedzanie wystawy | wstęp: 1 zł

11.00 – 13.00 warsztaty z linorytu | prowadzenie: Weronika Bielecka

16.00 – 17.00 Aleksander Fredro w oczach reżysera – rozmowa z Jarosławem Kilianem, dyrektorem Teatru Lalka | prowadzenie: Jarosław Mikołajewski

📯 27 sierpnia (niedziela)

11.00 – 18:00 zwiedzanie wystawy | wstęp: 1 zł

11.00 – 13.00 warsztaty zdobienia ceramiki | prowadzenie: Elżbieta Gibulska

14.00 – 15.00 oprowadzanie kuratorskie | prowadzenie: Anna Lebensztejn, Izabella Zychowicz, Elżbieta Gibulska

Warsztaty są bezpłatne, zapewniamy materiały.
Obowiązują zapisy i limit miejsc.

Zapisy: warsztatyrodzinne@muzeumliteratury.pl

––

Warsztaty z linorytu

Podczas zajęć uczestnicy zaprojektują, wytną oraz odbiją własną matrycę linorytniczą. Jedną z inspiracji do pracy będą cztery żywioły. Poprzez interpretację tego ogólnego tematu, uczestnicy będą poszukiwać środków wyrazu dopasowanych do własnej osobowości i wrażliwości.

––

Aleksander Fredro w oczach reżysera – spotkanie z Jarosławem Kilianem

Z Jarosławem Kilianem, reżyserem między innymi spektaklu „Mąż i żona” według Aleksandra Fredry (Teatr Polski, 2017), dyrektorem Teatru Lalka, wieloletnim dziekanem Wydziału Reżyserii Akademii Teatralnej w Warszawie, porozmawia Jarosław Mikołajewski.

wstęp wolny

––

Warsztaty zdobienia ceramiki

Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się podstawowej techniki malowania i zdobienia porcelany. Przygotowaliśmy zestaw cytatów z tekstów Aleksandra Fredry, zarówno bajek, jak i tekstów dla dorosłych, które staną się inspiracją dla uczestników warsztatów. Na koniec spotkania każdy z uczestników stworzy autorski egzemplarz porcelany artystycznej, który można samodzielnie wypalić w domu.

Weronika Bielecka – graficzka i malarka, studentka V roku studiów magisterskich na wydziale grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, realizuje dyplom w zakresie grafiki warsztatowej. Jej prace pokazywane były m.in. w Nizio Galerii i Ośrodku Kultury POD OKIEM. Od czterech lat zajmuje się nauczaniem rysunku, malarstwa i technik graficznych.

––

Elżbieta Gibulska – architekta i graficzka, studentka V roku studiów magisterskich Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, realizuje dyplom w zakresie klasycznych technik grafiki warsztatowej. Laureatka kilkunastu polskich i międzynarodowych nagród i wyróżnień w dziedzinie sztuk plastycznych. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą.

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram