Przejdź do treści

Filip Springer o reportażu i fotografii

Spotkanie online z Filipem Springerem! O fotografii i reportażu na wystawie „Rolke. Historie literatury” z autorem „Źle urodzonych” rozmawiać będzie Jarosław Borowiec, kurator wystawy.

Ważnym elementem książek Filipa Springera są fotografie, które wplata w tekst często na prawach równolegle rozwijanej opowieści (m.in. „Źle urodzone”; „Wanna z kolumnadą”). Jak sam przyznaje, swoje teksty stara się niekiedy komponować na podobnych zasadach, jakimi rządzi się reportaż fotograficzny; w analogiczny sposób operuje w nich bliższymi i dalszymi planami, rytmem, detalem.

Z autorem porozmawiamy o współczesnym reportażu, o spotkaniu słowa z obrazem, o formie książki, ekopoetyce, i o tym, czym dla reportera bywa tzw. „dobry temat”. A wszystko okazji naszej najnowszej wystawy prezentującej fotografie Tadeusza Rolke.

Transmisja live już w środę, 24 listopada o godz. 19:00

Wystawa „Rolke. Historie literatury – począwszy od lat 50. Tadeusz Rolke, nestor polskiej fotografii reportażowej, dokumentował życie artystyczne stolicy. W archiwum Rolkego zachowały się zdjęcia ukazujące nieznane kadry z historii literatury. Wystawa poświęcona twórcom i środowisku literackiemu prezentuje je po raz pierwszy w tak dużym wyborze. Więcej – czytaj.

Fot. Lechosław Kwiatkowski

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram