Do Potomnego | Spotkanie przy tablicy Zygmunta Jana Rumla

W czwartek, 11 lipca 2024 r. o godzinie 15:00 zapraszamy na spotkanie na dziedzińcu Muzeum Literatury poświęcone pamięci Zygmunta Rumla – poety, dowódcy wojskowego; komendanta VIII Okręgu Wołyń BCh i oficera Armii Krajowej. Rumel był autorem m.in. poematu „Rok 1863”, twórcą nawiązującym do tradycji polskiego romantyzmu.  W swojej twórczości często podejmował temat dwóch ojczyzn (dzieciństwo spędził w wołyńskiej wsi) oraz pojednania polsko-ukraińskiego.

Podczas spotkania złożymy kwiaty pod tablicą poświęconą pamięci Zygmunta Rumla, przypomnimy jego biografię i twórczość oraz przeczytamy kilka wierszy poety.

Wydarzenie towarzyszy wystawie „Do Potomnego. W 80. rocznicę Powstania Warszawskiego”. Więcej o wystawie: link