Wystawa „Zjawa. Niesamowity Reymont” – program wydarzeń towarzyszących

Grafika czarno-biała z trzema podobiznami tej samej kobiety ustawionej w różnych pozycjach i spowitej mgłą.

Z okazji 100. rocznicy przyznania Władysławowi St. Reymontowi Literackiej Nagrody Nobla, obchodzonej pod patronatem UNESCO, Muzeum Literatury zaprasza na wystawę Zjawa. Niesamowity Reymont, inspirowaną mniej znaną powieścią noblisty pt. Wampir.

HARMONOGRAM PERFORMANSÓW

20 czerwca (czwartek)

• godz. 18:00 performans „Zjawa” (wykonanie: Tamara Olga Briks, Marta Ziółek)

27 czerwca (czwartek)

• godz. 18:00 performans „Zjawa” (wykonanie: Oskar Malinowski, Olga Mysłowska, Marta Ziółek)

6 lipca  (sobota)

• godz. 16:00 performans „Zjawa” (wykonanie: Oskar Malinowski, Olga Mysłowska)

11 lipca (czwartek)

• godz. 18:00 performans „Zjawa” (wykonanie: Tamara Olga Briks)

18 lipca (czwartek)

• godz. 18:00 performans „Zjawa” (wykonanie: Oskar Malinowski, Marta Ziółek)

11 lipca (czwartek)

• godz. 18:00 performans „Zjawa” (wykonanie: Tamara Olga Briks)

5 września (czwartek)

• godz. 18:00 performans „Zjawa” (wykonanie: Tamara Olga Briks, Anna Kuszarecka, Marta Ziółek)

12 września (czwartek)

• godz. 18:00 performans „Zjawa” (wykonanie:Anna Kuszarecka, Oskar Malinowski)

19 września (czwartek)

• godz. 18:00 performans „Zjawa” (wykonanie: Anna Kuszarecka, Olga Mysłowska)

26 września (czwartek)

• godz. 18:00 performans „Zjawa” (wykonanie: Tamara Olga Briks, Anna Kuszarecka, Oskar Malinowski, Olga Mysłowska, Marta Ziółek)

28 września (sobota)

• godz. 16:00 performans „Zjawa” (wykonanie: Tamara Olga Briks, Anna Kuszarecka, Oskar Malinowski, Olga Mysłowska, Marta Ziółek)

Fot. Daria Irena Górniewska

Więcej o wystawie: https://muzeumliteratury.pl/wystawa-zjawa-niesamowity-reymont/

Performans przeznaczony jest tylko dla widzów dorosłych!

WEEKEND OTWARCIA (13 – 16 czerwca 2024)

13 czerwca (czwartek)

• godz. 19:00 wernisaż wystawy
  • godz. 19:30 performans „Zjawa” (wykonanie: Tamara Olga Briks, Anna Kuszarecka, Oskar Malinowski, Olga Mysłowska, Marta Ziółek)

14 czerwca (piątek)

15 czerwca (sobota)

• godz. 16:00 performans „Zjawa” (wykonanie: Anna Kuszarecka, Olga Mysłowska)

16 czerwca (niedziela)

• godz. 14:00 oprowadzanie kuratorskie (Anna Lebensztejn, Janek Owczarek, Iza Zychowicz)

W WEEKEND OTWARCIA BILETY NA WYSTAWĘ KOSZTUJĄ ZŁOTÓWKĘ. WSTĘP NA WYDARZENIA TOWARZYSZĄCE JEST BEZPŁATNY.