Przejdź do treści
Strona główna » Aktualności » Wokół Miliardów Andrzeja Struga

Wokół Miliardów Andrzeja Struga

Muzeum Andrzeja Struga zaprasza we wtorek 28 marca o godz. 19.00 na wieczór poświęcony Miliardom, ostatniej powieści Andrzeja Struga wydanej w nowym opracowaniu. Spotkanie z udziałem prof. Marka Kochanowskiego poprowadzi

dr hab. Jarosław Klejnocki, fragmenty powieści przeczyta Adam Woronowicz.

Nelly, żona Andrzeja Struga we wspomnieniach o mężu dała świadectwo ostatniej walki Pisarza – walki z czasem i chorobą o Miliardy. Tom pierwszy powieści ukazał się w 1936 roku, tom drugi w 1938, po jego śmierci. Eksponowany był w witrynach księgarń z czarną przepaską. Tomu trzeciego nie zdążył już napisać, ale zostawił starannie przepisane przez Nelly do zeszytu notatki. Pochylił się nad nimi profesor Marek Kochanowski, który od lat, przy wsparciu naszego Muzeum, zabiegał o ponowne wydanie, pierwszy raz od 1938 roku, ostatniej powieści Andrzeja Struga. Książka ukazała się w grudniu, w 85. rocznicę śmierci Pisarza, nakładem Wydawnictwa EPISTEME.

Serdecznie zapraszamy na spotkanie z prof. Markiem Kochanowskim z UwB, autorem opracowania i wstępu oraz z recenzentem dr hab. Jarosławem Klejnockim z UW, dyrektorem Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Wybrane fragmenty powieści przeczyta Adam Woronowicz.

Muzeum Andrzeja Struga

aleja Niepodległości 210 m. 10, Warszawa

Wstęp wolny

Zapraszamy!!!

Książka wydana w ramach programu Ministerstwa Edukacji i Nauki pod nazwą „Regionalna Inicjatywa Doskonałości”  jest  w dostępie wolnym na stronie Wydawnictwa EPISTEME pod linkiem:

https://wydawnictwoepisteme.pl/wp-content/uploads/2023/01/Epst_Strug_Miliardy_WEB.pdf

Fot. okładka książki „Miliardy” Andrzeja Struga, Wydawnictwo Episteme, Lublin 2022

Fot. M. Bociański

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram