”Witajcie w naszej bajce” – warsztaty dla dzieci.

Zapraszamy na cykl warsztatów ”Witajcie w naszej bajce”, na których dzieci będą miały okazję poznać polskie bajki, podstawowe zasady rymowania oraz wymyślić fabuły bajki.

Scenariusz do warsztatów przeznaczony jest dla dzieci w wieku 5 – 9 lat i towarzyszy wystawie czasowej „7×70 Materie Literatury”.

Warsztaty są dostępne dla dzieci z niepełnosprawnościami sensorycznymi.

Spotkania:

9.10, 16.10, 23.10. 2022r. (niedziele) o godz. 13.00 Czas trwania: 1,5 godz.

zapisy: edukacja@muzeumliteratury.pl

PRZEBIEG WARSZTATÓW

W pierwszej części warsztatów zastanowimy się jakie znamy polskie baśnie, bajki i legendy. Poznamy wiersze dla dzieci Stanisława Jachowicza oraz sprawdzimy czy możemy pokazać treść w sposób pantomimiczny (do tej aktywności wykorzystamy piosenki Łucji Prus do słów Stanisława Jachowicza). Wykorzystamy techniki dramowe i spróbujemy „zagrać” określone uczucia. W drugiej części naszego spotkania spróbujemy zilustrować wybraną przez nas bajkę – wykonamy własne książki obrazkowe w stylu pop – up.

Warsztaty poprowadzi Dorota Stelmaszczyk-Szwed – edukatorka muzealna, malarka. Ukończyła Wydział Grafiki Europejskiej Akademii Sztuk w Warszawie oraz Podyplomowe Studium Muzealnicze w Instytucie Sztuki Uniwersytetu Warszawskiego. Od wielu lat prowadzi lekcje muzealne oraz warsztaty dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Ma również doświadczenie w realizacji zajęć dla osób z niepełnosprawnościami oraz zagrożonych wykluczeniem społeczno-kulturowym.    W pracy edukatora ceni przede wszystkim wymianę myśli i pozytywnej energii, a także kreatywne podejście do zadań. Potrafi dostosować narzędzia pracy do różnorodnych grup odbiorców. Pracę warsztatową uważa za niezwykle inspirującą oraz twórczą i stara się przekazać takie podejście uczestnikom warsztatów.