Przejdź do treści

„Wielka herezja” Michała Jędryki. Premiera powieści

23 listopada (czwartek) o godz. 18:30, w imieniu wydawnictwa Sonia Draga, zapraszamy do Muzeum Literatury na spotkanie wokół książki Michała Jędryki „Wielka herezja”.
Rozmowę z autorem poprowadzi Marta Górna.

„Wielka herezja” pokazuje, jak mroczne i niebezpieczne może być środowisko kolekcjonerów sztuki, którzy nie zawahają się przed niczym.
Jan Ostoja-Malecki ma wszystko: pozycję, pieniądze, popularność, kochającą rodzinę, a nawet atrakcyjną kochankę. Nagle okazuje się, że wystawione przez niego na aukcji Spotkanie – jedyny odnaleziony obraz Brunona Schulza – jest falsyfikatem. Mężczyznę zaczyna ścigać rosyjska mafia na czele z Samuelem Rabinem, nabywcą obrazu, a także policja oskarżająca Ostoję-Maleckiego o kradzież oryginału i zabójstwo Wietnamczyka, genialnego fałszerza dzieł sztuki.
Aby ocalić życie i odkryć, kto tak naprawdę stoi za oszustwem, marszand musi działać szybko i sprytnie. Rozpoczyna się seria niespodziewanych zwrotów akcji, wstrząsających egzekucji i przekrętów na ogromną skalę.

Odnalezienie jedynego olejnego obrazu Brunona Schulza daje początek całej kaskadzie wydarzeń, które śledzimy z niesłabnącym napięciem. […] Przeczytajcie sami! To mocna rzecz, także o współczesnej Polsce – nieprawdopodobnie prawdopodobna.

Kinga Dunin

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram