Ten i tamten las | Piknik Literacki dla Dzieci

Pozioma grafika. Dwie sowy na zielonym tle, po środku biały napis: "Piknik Literacki".

23 czerwca (niedziela) o godz. 10:00 zapraszamy na Piknik Literacki dla Dzieci, odbywający się w ogrodzie Muzeum Władysława Broniewskiego przy ul. Dąbrowskiego 51 w Warszawie. Program tegorocznego Pikniku koncentruje się wokół pierwszej i jedynej książki dla dzieci napisanej przez Magdalenę Tulli – główną gościnię naszego wydarzenia. „Ten i tamten las” to zbiór wyjątkowych opowiadań, zilustrowany przez Ariela Rosé i wydany przez Oficynę Wydawniczą Wilk&Król w 2017 r. Świat opowieści Tulli z tego zbioru zapełniają leśne zwierzęta i to właśnie wokół tych postaci skupi się uwaga animatorek, które poprowadzą warsztaty towarzyszące Piknikowi.

PROGRAM:

10:00 USZY DO GÓRY
Kreatywne zajęcia plastyczne, podczas których dzieci wykonają i ozdobią królicze uszy. W trakcie zajęć dzieci będą używać różnorodnych materiałów, takich jak kolorowy papier, farby, brokat i cekiny, aby stworzyć unikalne i fantazyjne królicze uszy. Zajęcia sprzyjają rozwijaniu wyobraźni, zdolności manualnych i spędzeniu czasu w twórczej atmosferze.
Liczba miejsc: 10
Wiek uczestników: 8-12 lat (młodsze dzieci również mogą wziąć udział w warsztatach – potrzebna będzie pomoc ich rodziców).
Prowadzenie: Katarzyna Grochowiak

11:20 LEŚNA PRZYGODA
Podczas warsztatów dzieci zapoznają się z mieszkańcami lasu i stworzą własną grę planszową, którą zapełnią leśne zwierzęta. Czy dzik okaże się sprzymierzeńcem, a wiewiórka wskaże krótszą drogę do mety? Kim jest tajemniczy anoplotrupes stercorosus? Zajęcia wspomagają rozwój strategicznego i logicznego myślenia, ale przede wszystkim służą dobrej zabawie!
Liczba miejsc: 10
Wiek uczestników: 8-12 lat
Prowadzenie: Katarzyna Reszczyńska-Urban

12:40 TEN I TAMTEN LAS
Aktorki od lat pracujące z dziećmi i młodzieżą, właścicielki fundacji „Po Prostu Da Się”, zaprezentują ciekawą interpretację wybranych fragmentów książki Magdaleny Tulli, która jest tematem przewodnim tegorocznego Pikniku. Młodzi widzowie będą mieli okazję zapoznać się z bohaterami książki, wyobrazić sobie barwę ich głosu, sposób poruszania się oraz przeżyć niecodzienne historie, których doświadczają. Po czytaniu uczestnicy sami wcielą się w ulubione postacie podczas zabaw ruchowych – uruchomimy wyobraźnię, przeniesiemy się do lasu i poczujemy się jak leśne zwierzęta!
Liczba miejsc: 20
Wiek uczestników: 6-13 lat
Prowadzenie: Antonina Federowicz i Karolina Biedroń

W celu zapisu na warsztaty prosimy o przesłanie maila na adres: warsztatyrodzinne@muzeumliteratury.pl

Wiadomość powinna zawierać nazwę warsztatów, imię i nazwisko dziecka, jego wiek oraz telefon kontaktowy do rodziców/opiekunów.

14:00 SPOTKANIE AUTORSKIE Z MAGDALENĄ TULLI
Autorka opowie nam, co skłoniło ją do napisania pierwszej i jedynej w jej dorobku książki dla dzieci. Porozmawiamy, dlaczego książka, która ukazała się w 2017 roku, dzisiaj jest nawet bardziej aktualna i dlaczego warto zachęcać do niej dzieci.
Prowadzenie: Agnieszka Rosner

Podczas Pikniku będzie można zakupić książkę „Ten i tamten las” Magdaleny Tulli.

Wstęp wolny. Na naszych gości będzie czekał poczęstunek!