Spotkanie z Jakubem Małeckim w Muzeum Władysława Broniewskiego

27 czerwca 2024 r. (czwartek) o godzinie 18.30 zapraszamy na spotkanie z Jakubem Małeckim, poświęcone jego najnowszej powieści „Korowód”. W pięknym ogrodzie willi Władysława Broniewskiego w Warszawie Autor, w rozmowie z Agatą Passent, opowie o kolejnej już w swoim dorobku książce.

Opis powieści ze strony wydawcy: „Kim jest ten trzeci, który zawsze idzie obok ciebie? Mężczyzna z dzieckiem w ramionach uciekający przez zamarznięty Bałtyk. Zakochany Feliks i jego listy pisane  na statku podczas sztormu. Barbara Brzozowska, autorka poczytnych międzywojennych powieści oraz genialny matematyk Tomasz Wilczewski. Wreszcie pisarz Jakub M. Co ich łączy? W Korowodzie oglądamy rozciągnięty na stulecia taniec, w którym kolejni bohaterowie prowadzą się za ręce, a ich losy splata coś, co w milczeniu podąża śladem każdego z nich… Nowa powieść Jakuba Małeckiego opowiada o granicach prawdy i fikcji, o strachu i wielkich, często szalonych marzeniach. To odważna, zaskakująca historia, która pędzi, wiodąc czytelnika przez wieki.”

Jakub Małecki (ur. 1982 w Kole) – pisarz, autor m.in. „Saturnina”, „Rdzy” i „Horyzontu”. Był nominowany do Nagrody Literackiej Nike, Nagrody Literackiej Europy Środkowej „Angelus”, nagrody im. Stanisława Barańczaka i Odkrycia Empiku. Jest laureatem stypendium „Młoda Polska” Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz polsko-niemieckiego stypendium im. Albrechta Lemppa. Magazyn Literacki KSIĄŻKI uznał „Horyzont” Książką Roku 2019. Jego książki tłumaczone są aktualnie na języki: niemiecki, rosyjski, niderlandzki, fiński, słoweński, macedoński i hebrajski. Na podstawie „Horyzontu” powstanie film w reżyserii Bodo Koxa. Prawa do ekranizacji „Święta ognia” jeszcze przed publikacją książki zakupiła wytwórnia Opus Film, producent m. in. „Idy” i „Zimnej wojny”. Film w reżyserii Kingi Dębskiej trafił do kin jesienią 2023 r.

Kiedy? 27 czerwca | czwartek | godz. 18:30
Gdzie? Muzeum Władysława Broniewskiego,