„Spotkanie”. Siódmy odcinek miniserialu „Zbiory opowieści”

Obrazek: zbliżenie na obraz olejny Brunona Schulza pt "Spotkanie": dwie kobiety w kapeluszach, jedna patrzy w lewą stronę, druga spogląda wprost na obserwującego.
Muzeum Literatury posiada największą na świecie kolekcję prac plastycznych Brunona Schulza, w tym jedyny zachowany obraz olejny tego artysty. Dzieło podejmuje często reprezentowany w twórczości Schulza temat nieustannego napięcia pomiędzy dwoma pierwiastkami – żeńskim i męskim.

Zapraszamy na premierę siódmego odcinka z serii „Zbiory opowieści” poświęconej wyjątkowym obiektom z kolekcji Muzeum Literatury: środa, 25 sierpnia 2021, godz. 21:00.

Bohaterami filmów z tej serii są przedmioty – świadkowie niejednej zadziwiającej historii, strażnicy pamięci o kolejnych właścicielach i minionych czasach. Nasze najcenniejsze zbiory opowieści.

Każdy z jedenastu odcinków serii opowiada historię jednego z wyjątkowych obiektów z naszych zbiorów. Zapraszamy w kolejną podróż po tajemnicach i ciekawostkach muzealnych magazynów!

Odc. 1 „Pan Tadeusz z pieskami”
Odc. 2 „Mezalians”
Odc. 3 „Przepowiednia”
Odc. 4 „Nieszczęścia chodzą parami”