Przejdź do treści

Rok Czesława Miłosza – prace uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Bolesława Chrobrego w Wąsoszu

Fotografia czarno-biała. Popiersie mężczyzny ok. 60 o zamyślonej twarzy ze wzrokiem skierowanym ku prawej, podpierającego brodę na dłoni. Za jego głową widać półki z ksiązkami.

Rok Czesława Miłosza można uczcić na wiele sposób; z oryginalnym pomysłem wystąpiła Publiczna Szkoła Podstawowa im. Bolesława Chrobrego w Wąsoszu (woj. dolnośląskie). Otrzymaliśmy niedawno list od pani Anny Wlazło, nauczycielki języka polskiego.

„Ogłoszona została akcja literacka zatytułowana Zaczytane przerwy, w której uczniowie mogli zapoznać się z twórczością polskiego Noblisty: starsi czytali jego wiersze i tworzyli do nich ilustracje, młodsi zaś układali puzzle lub rozsypanki wyrazowe, specjalnie przygotowane na tę okazję, a także rysowali portrety poety.

Autorzy najciekawszych ilustracji do wierszy Czesława Miłosza zostali nagrodzeni. Powodzeniem cieszyły się przede wszystkim takie utwory jak Piosenka o porcelanie, Droga, Przypowieść o maku oraz Schody.

Najważniejszym pozostaje fakt, iż frekwencja na Zaczytanych przerwach pozytywnie nas zaskoczyła. Uczniowie udowodnili, iż podczas przerw popularność zdobyć może nie tylko piłka lub komórka, ale również poezja wybitnego Czesława Miłosza”.

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram