Regionalna Platforma Informacyjna – Kultura na Mazowszu

Grafika przedstawiająca twarz mężczyzny w dojrzałym wieku (Adama Mickiewicza), zwróconego profilem ku lewej.

Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie brało udział w projekcie „Regionalna Platforma Informacyjna – Kultura na Mazowszu”.

Projekt Regionalna Platforma Informacyjna – Kultura na Mazowszu realizowany jest w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego na lata 2014-2020, Osi priorytetowej II – Wzrost e-potencjału Mazowsza, Działania 2.1 – E-usługi, Poddziałania 2.1.1 – E-usługi dla Mazowsza, Typ projektów: Regionalna Platforma Informacyjna (E-kultura).

Projekt ma na celu publikację zestandaryzowanych usług elektronicznych na 3 i 4 poziomie dojrzałości na jednej wspólnej regionalnej platformie, a także nowoczesnych, zintegrowanych oraz przyjaznych stronach. W ramach Projektu będą wdrożone systemy back-office, które z jednej strony zapewnią ustandaryzowanie działań w zakresie e-usług instytucji kultury funkcjonujących na całym terenie województwa mazowieckiego, a z drugiej strony ułatwią, usprawnią, zautomatyzują dostęp do wydarzeń kulturalnych oferowanych przez
te instytucje, zapewnią wymianę danych między nimi oraz ustandaryzują świadczenie usług elektronicznych w tym zakresie.

Nadrzędnym celem Projektu jest zagregowanie wszystkich informacji turystycznych i kulturalnych z samorządowych jednostek Województwa Mazowieckiego w jednym miejscu na platformie cyfrowej, na której świadczone będą usługi w sposób zestandaryzowany
i dający możliwość kompleksowego, z punktu widzenia użytkownika zainteresowanego wydarzeniami w województwie, dostępu do usług świadczonych przez organizacje kulturalne i turystyczne. Po zakończeniu realizacji Projektu, Portal będzie umożliwiał dołączenie nowych informacji przez kolejne instytucje kultury, niebędące samorządowymi jednostkami organizacyjnymi województwa mazowieckiego.

Do projektu Regionalna Platforma Informacyjna – Kultura na Mazowszu przystąpiło 26 partnerów – instytucji kultury. Całkowita wartość projektu wynosi 10.649.500 zł, z czego 80% stanowi dofinansowanie z funduszy europejskich. Wkład własny Województwa Mazowieckiego wynosi 2.129.900 zł. Realizacja Projektu zaplanowana jest na lata 2018-2020.