„Przy stole opowieści”. Ostatni odcinek miniserialu „Zbiory opowieści”

Zdjęcie: Okrągły, zabytkowy drewniany stół z XIX wieku stoi na środku gabinetu, obok cztery zabytkowe, ciężkie zdobione krzesła. Gabinet jest pusty.

Siedział przy nim Czesław Miłosz, ale także Olga Tokarczuk i Andrzej Stasiuk. Był świadkiem historycznych spotkań, jest miejscem codziennej pracy. „Przy stole opowieści” – ostatni odcinek miniserialu! O ludziach, przedmiotach i spotkaniach. I o naszym muzeum, które jest także zbiorem opowieści.

Zapraszamy do obejrzenia ostatniego odcinka serialu „Zbiory opowieści”. Występuje Jarosław Klejnocki, dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Premiera we wtorek, 21 grudnia 2021, r. o godz. 21:00.

Muzeum to nie tylko wystawy, wernisaże, pokazy. Prawdziwe tajemnice kryją się w magazynach. Książki, rękopisy, fotografie, dzieła sztuki, zabytkowe meble, ale i rzeczy codziennego użytku – milczący świadkowie zwyczajnych i dramatycznych wydarzeń, strażnicy pamięci o kolejnych właścicielach i czasach, które minęły. Nasze najcenniejsze zbiory opowieści.  To właśnie im Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza poświęciło serię filmów. Każdy odcinek cyklu opowiada o jednym z przedmiotów przechowywanych w magazynach poszczególnych działów. W ostatnim opowiadamy o nich wszystkich.

Odc. 1 „Pan Tadeusz z pieskami” – zobacz
Odc. 2 „Mezalians” – zobacz