Przejdź do treści

Przedpremierowe wertowanie o „Święcie ognia” Jakuba Małeckiego

zdjęcie: młoda kobieta na tle księgozbioru Tuwima, kolorowa bluzka, ciemne włosy, spogląda na kartkę

Nowa książka Jakuba Małeckiego to opowieść o patrzeniu i słuchaniu. Takim, które pozwala naprawdę zobaczyć i usłyszeć drugiego człowieka – mówi Weronika Wawrzkowicz w kolejnym odcinku Przedpremierowego Wertowania. Małecki opowiada też o desperackich próbach kontrolowania rzeczywistości, szukaniu perfekcji w niedoskonałym świecie, w końcu o dochodzeniu do zgody na coś, co początkowo nas przerasta.

Kameralna literacka historia zabiera nas do świata Anastazji. Życie nie szczędzi jej trudnych doświadczeń, ale kluczowe jest to, że bohaterka nie pozwala odebrać sobie najważniejszego – wolności decydowania o kształcie swoich myśli. Premiera: 6 września, poniedziałek, 9:00

Prawa do filmowej adaptacji „Święta ognia” wykupiła wytwórnia Opus Film odpowiedzialna za sukces takich filmów jak „Ida” czy „Zimna wojna”.  Za reżyserię odpowiada Kinga Dębska. Zanim ta historia pojawi się w kinie, dzięki lekturze zorganizujcie sobie najmniejszy seans świata we własnej głowie. 

10 września 2021 o godz. 19:00 zapraszamy na onlinowe spotkanie z Jakubem Małeckim. Porozmawiamy m.in. o bezsilności i rzadkich chwilach bliskości, „kiedy trzeba wybrać, w które oko się patrzy”. Transmisja na Facebooku Muzeum Literatury.

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram