Premiera poetycka w Muzeum Literatury. Kira Pietrek

Zapraszamy na kontynuację cyklu wirtualnych spotkań „Premiera poetycka w Muzeum Literatury”. Jest on okazją do rozmowy o najciekawszych premierach – książkach, które z uwagi na swój konceptualny, eksperymentalny czy postawangardowy charakter dopraszają się uwagi.

W Muzeum Literatury spotykamy się z autorkami i autorami niedługo po wydaniu przez nich nowego tomu, aby zadać pytania o inspiracje, metody twórcze oraz ich własną filozofię pisania.

28.01 (piątek) o godz. 19:00 naszą gościnią będzie Kira Pietrek. Spotkanie prowadzi Natalia Malek.

Kira Pietrek – poetka, ilustratorka, graficzka. Za opublikowany w 2010 roku tom poezji *Język korzyści* otrzymała Wrocławską Nagrodę Poetycką Silesius w kategorii debiut. Po wydaniu książki *Statystyki *(2013) autorce przyznano Poznańską Nagrodę Literacką im. Stanisława Barańczaka. W 2021 roku wydała trzecią książkę poetycką *Czeski zeszyt*. Projektowała ilustracje i okładki książek m.in Adama Kaczanowskiego, Dominiki Słowik, Doroty Sumińskiej, Moniki Śliwińskiej, Mikołaja Trzaski.

Natalia Malek – poetka, kuratorka wydarzeń literackich, tłumaczka. Absolwentka Instytutu Anglistyki UW. Autorka czterech książek poetyckich: „Pracowite popołudnia” (2010), „Szaber” (2014), „Kord” (2017) i „Karapaks” (2020). Laureatka Nagrody Literackiej Gdynia 2021 za książkę pt. „Karapaks” oraz Nagrody im. Adama Włodka 2017. Nominowana także do Nagrody im. Wisławy Szymborskiej 2018 i do Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius 2021. Członkini grupy artystyczno-feministycznej Wspólny Pokój, kuratorka Spoken Word Festival Warsaw, w 2022 roku pokieruje projektem Wiersze w mieście. Mieszka w Warszawie.