Premiera poetycka w Muzeum Literatury. Bianka Rolando

Zdjęcie: czarnobiały portret młodej kobiety. Poetka podtrzymuje głowę w dłoniach patrząc wprost w obiektyw

Zapraszamy na spotkanie z Bianką Rolando i rozmowę o jej najnowszym tomie „Abrasz”. Spotkanie w ramach serii „Premiera poetycka w Muzeum Literatury” prowadzonej przez Natalię Malek.

Zapraszamy 6 maja (piątek) o godz. 19:00. Spotkanie w Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie oraz transmisja online w oknie poniżej.

Cykl jest okazją do rozmowy o najciekawszych książkach wydanych na przełomie 2021 i 2022 roku. W Muzeum Literatury spotykamy się z autorkami i autorami niedługo po wydaniu przez nich nowego tomu, aby zadać pytania o inspiracje, metody twórcze oraz ich własną filozofię pisania.

Bianka Rolando – poetka, artystka sztuk wizualnych, wykładowczyni akademicka. Współpracuje z Galerią Foksal w Warszawie. Autorka książek: „Rozmówki włoskie”, „Biała książka”, „Modrzewiowe korony”, „Podpłomyki”, „Łęgi”, „Mała książka o rysunku”, „Pascha”, „Stelle”, „Ostańce”, „Abrasz”.

Natalia Malek – poetka, kuratorka wydarzeń literackich, tłumaczka. Autorka czterech książek poetyckich: „Pracowite popołudnia” (2010), „Szaber” (2014), „Kord” (2017) i „Karapaks” (2020). Laureatka Nagrody Literackiej Gdynia 2021 za książkę Karapaks oraz Nagrody im. Adama Włodka 2017 za projekt książki Kord. Członkini grupy artystyczno-feministycznej Wspólny Pokój, kuratorka Spoken Word Festival Warsaw, w 2022 roku kieruje projektem Wiersze w mieście.