Strona główna » Aktualności » Premiera poetycka. Natalia Malek

Premiera poetycka. Natalia Malek

17 grudnia (sobota) o godz. 17:00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Premiera poetycka”.

Tym razem role się odwrócą i naszą gościną będzie prowadząca cykl Natalia Malek. Okazją do spotkania jest premiera jej najnowszego tomu poetyckiego „Obręcze” wydanego przez Wydawnictwo Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu.

Spotkanie poprowadzi Rafał Wawrzyńczyk. Wstęp wolny!

Spotkanie będzie transmitowane online.

Natalia Malek – poetka, kuratorka wydarzeń literackich, tłumaczka. Absolwentka Instytutu Anglistyki UW. Autorka czterech książek poetyckich: „Pracowite popołudnia” (2010), „Szaber” (2014), „Kord” (2017) i „Karapaks” (2020). Laureatka Nagrody Literackiej Gdynia 2021 za książkę pt. „Karapaks” oraz Nagrody im. Adama Włodka 2017.

Rafał Wawrzyńczyk – ur. 1980 w Tomaszowie Mazowieckim. Pisuje o poezji i muzyce współczesnej. Laureat Grand Prix Konkursu Polskich Krytyków Muzycznych „Kropka” (2018), felietonista „Ruchu Muzycznego”. Razem z Miłoszem Biedrzyckim przełożył „Błękitną wieżę” Tomaža Šalamuna (2019), a z Dawidem Kujawą i Jakubem Skurtysem opracował wybór wierszy Jarosława Markiewicza „Aaa!…” (2020).

Cykl „Premiera poetycka” jest okazją do rozmowy o książkach, które z uwagi na swój konceptualny, eksperymentalny czy postawangardowy charakter dopraszają się uwagi. W Muzeum Literatury spotykamy się z autorkami i autorami niedługo po wydaniu przez nich nowego tomu, aby zadać pytania o inspiracje, metody twórcze oraz ich własną filozofię pisania.