Przejdź do treści

Premiera poetycka: Krzysztof Jaworski

fotografia przedstawiająca Krzysztofa Jaworskiego. Zdjęcie czarnobiałe. Mężczyzna w średnim wieku podpiera dłonią podbródek, patrzy w bok.

18 listopada (piątek) o godz. 19:00 zapraszamy na kolejne spotkanie z cyklu „Premiera poetycka”. Jest on okazją do rozmowy o książkach, które z uwagi na swój konceptualny, eksperymentalny czy postawangardowy charakter dopraszają się uwagi. W Muzeum Literatury spotykamy się z autorkami i autorami niedługo po wydaniu przez nich nowego tomu, aby zadać pytania o inspiracje, metody twórcze oraz ich własną filozofię pisania. Naszym gościem będzie Krzysztof Jaworski.

Okazją do spotkania jest wznowienie książki „Dziesięć poematów elementarnych dla dzieci” wydanych przez Convivo oraz Iskry. Porozmawiamy także o książkach, które ukazały się ostatnio: „Jak pięknie” oraz „Ciąg Fibonacciego”.

Spotkanie poprowadzi Natalia Malek.

Wstęp wolny! Spotkanie będzie transmitowane online.

Krzysztof Jaworski (ur. 1966) – poeta, pisarz, literaturoznawca, autor sztuk dramatycznych, scenariuszy filmowych i monografii naukowych, debiutował wierszami w 1988 roku. Opublikował dotychczas ponad dwadzieścia książek, jego utwory literackie ukazywały się w czasopismach polskich, takich jak „brulion”, „Twórczość” czy „Dialog” oraz amerykańskich (m.in. „The Literary Review”, „Kenyon Review”, „The Cincinnati Review”), tłumaczony na wiele języków, w tym angielski, niemiecki i duński. Ostatnie zbiory wierszy: Ciąg Fibonacciego (2019), Ceremonia (2019). Jak pięknie (2021).Natalia Malek – poetka, kuratorka wydarzeń literackich, tłumaczka. Absolwentka Instytutu Anglistyki UW. Autorka czterech książek poetyckich: „Pracowite popołudnia” (2010), „Szaber” (2014), „Kord” (2017) i „Karapaks” (2020). Laureatka Nagrody Literackiej Gdynia 2021 za książkę pt. „Karapaks” oraz Nagrody im. Adama Włodka 2017.

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram