Premiera poetycka I Dominik Bielicki

11.04.2024 | czwartek | godz. 19.00 zapraszamy do Muzeum Literatury na stacjonarne i transmitowane spotkanie z cyklu „Premiera poetycka”.

Jest ono okazją do rozmowy o książkach, które z uwagi na swój konceptualny, eksperymentalny czy postawangardowy charakter wymagają większej uwagi. W Muzeum Literatury spotykamy się z autorkami i autorami niedługo po wydaniu przez nich nowego tomu, aby zadać pytania o inspiracje, metody twórcze oraz filozofię pisania.

W marcu rozmawiamy z Dominikiem Bielickim, który w 2023 roku wydał zbiór wierszy „Wielki ping-pong”.

Spotkanie prowadzi Natalia Malek.

🎤 Dominik Bielicki (1976) – poeta i programista. Absolwent studiów matematycznych na Uniwersytecie Warszawskim. Wydał trzy książki z wierszami: „Gruba tańczy” (2008), „Pawilony” (2017) oraz „Wielki ping-pong” (2023). Laureat Nagrody Literackiej Gdynia (2018). Współzałożyciel i redaktor wydawanego w latach 2005–2009 postawangardowego czasopisma literackiego „Cyc Gada”.

🎤 Natalia Malek (1988) – poetka, kuratorka wydarzeń literackich, tłumaczka. Wydała pięć książek poetyckich: „Pracowite popołudnia” (2010), „Szaber” (2014), „Kord” (2017), „Karapaks” oraz „Obręcze” (2022). Laureatka Nagrody Literackiej Gdynia (2021) oraz Nagrody im. Adama Włodka (2017); nominowana także do Nagrody Literackiej Nike (2023), Nagrody Poetyckiej im. Wisławy Szymborskiej (2018) oraz Wrocławskiej Nagrody Poetyckiej Silesius (2021). Kuratorka międzynarodowego festiwalu Wiersze w mieście, wykładowczyni kreatywnego pisania (IPS UW), tłumaczka m.in. Louise Glück, Tyrone’a Williamsa i Sandry Cisneros.

Fotografia autora – Darek Foks