Polski Molier – Aleksander hr. Fredro

Grafika czarno-biała. Popiersie mężczyzny w średnim wieku.

13 sierpnia (niedziela) o godzinie 15:00 zapraszamy na wykład Polski Molier Aleksander hr. Fredro, prowadzony przez kustosza Piotra Prasułę.

Wykład będzie próbą spojrzenia na złożoną i oryginalną osobowość największego polskiego komediopisarza, miłośnika paryskiego wodewilu, którego sztuki cieszyły się wielkim powodzeniem na scenach teatrów we Lwowie, w Warszawie, Poznaniu i Krakowie. Fascynująca biografia hrabiego Fredry, pana na Beńkowej Wiszni, zostanie ukazana w kilku „kostiumowych” odsłonach: Fredro w mundurze, Fredro we fraku, Fredro w kontuszu i Fredro w szlafroku. Autor Zemsty nie pasuje do ram żadnej z epok literackich. Obok arcydzielnego repertuaru komediowego Aleksandra hr. Fredry na spotkaniu w Muzeum zaprezentujemy również niezwykle interesujące pamiętniki, lubiane bajki dla dzieci i dorosłych, a także mniej znane, dowcipne i mądre przysłowia oraz aforyzmy.

―――
Spotkanie odbędzie się w Sali Audiowizualnej Muzeum Literatury (Rynek Starego Miasta 20).

Wstęp wolny.