Przejdź do treści

Po co nam polonistyka? | Debata

Brązowo-niebieska grafika w abstrakcyjne wzory, przypominające dym.

9 listopada (czwartek) o godz. 17:00 zapraszamy na debatę „Po co nam polonistyka?”.

Zapytamy o to, dlaczego i po co zajmujemy się polonistyką – jak uprawia się ją dziś, a jak uprawiali ją wielcy zmarli badacze polskości – a także o to, kim jest i kim być powinien nauczyciel języka polskiego.

Rozmawiają: Wawrzyniec Rymkiewicz, Krzysztof Koehler, Mateusz Werner.

Prowadzenie: Mariusz Cieślik.

Wstęp wolny.

Debata jest częścią I edycji Festiwalu Rymkiewiczowskiego „Dziady, upiory, przodkowie”, który rozpoczął się 2 listopada br. To interdyscyplinarne wydarzenie inspirowane motywami twórczości Jarosława Marka Rymkiewicza, w ramach którego odbędą się liczne debaty, koncerty, przedstawienia, spotkania z pisarzami, warsztaty i przedstawienia teatralne.  

Więcej informacji: www.festiwalrymkiewiczowski.pl

_______________

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem wydarzenia jest fundacja Evviva L’arte, współorganizatorem Instytut Książki. Partnerzy: Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Biblioteka Narodowa w Warszawie, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, Okręg Warszawski ZPAP, Fundacja Augusta hr. Cieszkowskiego, Fundacja PZU, Instytut Literatury.

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram