Oprowadzanie kuratorskie po wystawie „7×70. Materie literatury”

grafika: na czerwonym te biały kształt słońca i gołębia

Zapraszamy na oprowadzanie kuratorskie po wystawie „7×70. Materie literatury”. O wystawie opowiedzą kuratorzy: Anna Lebensztejn, Jan Owczarek, Izabela Zychowicz.

30 października (niedziela), godz. 13:00
Muzeum Literatury, Rynek Starego Miasta 20

Wstęp bezpłatny.

**
Jubileusz 70-lecia istnienia Muzeum Literatury zachęca do przyjrzenia się jego kolekcji i zastanowienia nad wielością i różnorodnością utrwalonych w niej śladów literatury i przejawów życia literackiego.

Punktem wyjścia dla wystawy jest siedem zagadnień – tytułowych materii literatury, które składają się na zbiory muzeum. Główne obszary tematyczne rozciągają się od rękopisów przez wizerunki pisarzy (plastyczne i dźwiękowe), po zbiory biblioteczne oraz przedmioty pozostałe po twórcach, a także dzieła sztuki.

Ekspozycja ma żywy i zmienny charakter – część obiektów pokazywana jest jedynie czasowo, po czym zostanie zastąpiona innymi. Zestawiamy je z pracami współczesnych twórców wizualnych (Monika Drożyńska, Wilhelm Sasnal, Elżbieta Szurpicka), które wchodzą w dialog z literackim eksponatami i stwarzają okazję do zastanowienia się w jakich wymiarach można dziś myśleć o literaturze.

UWAGA!
Wystawa „7×70. Materie literatury” została przedłużona do 20 listopada.
Zapraszamy!