Oferta pracy: adiunkt w Dziale Naukowo-Oświatowym

Pióro do pisania w szarym kolorze ze skuwką

Dyrektor Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza ogłasza nabór kandydatów na wolne stanowisko pracy w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza Rynek Starego Miasta 20, 00-272 Warszawa

Nazwa stanowiska:  adiunkt

Do głównych zadań osoby zatrudnionej na tym stanowisku będzie należało:

1. Udział w tworzeniu i aktualizacji oferty edukacyjnej muzeum, w szczególności skierowanej do dzieci, młodzieży i grup szkolnych.
  2. Oprowadzanie zwiedzających po ekspozycji stałej, wystawach czasowych oraz objaśnianie zbiorów
    z uwzględnieniem stopnia zainteresowania i przygotowania poszczególnych grup.
  3. Prowadzenie kalendarza zajęć edukacyjnych.
  4. Prace związane z planowaniem i organizacją wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych (spotkania, warsztaty, lekcje, wykłady, projekcje filmów).
  5. Udzielanie informacji o ofercie muzeum.
  6. Przygotowywanie i prowadzenie lekcji muzealnych.
  7. Opracowywanie merytoryczne materiałów edukacyjnych.
  8. Współpraca ze szkołami, domami kultury, organizacjami pozarządowymi oraz innymi podmiotami współpracującymi z Muzeum w obszarze edukacji i obsługi zwiedzających.
  9. Współpraca z innymi pracownikami w zakresie promocji działalności Muzeum.
  10. Realizacja projektów edukacyjnych (w cykli lekcji muzealnych, konkursów, warsztatów) dla dzieci, młodzieży i dorosłych, w oparciu o tematykę, którą zajmuje się muzeum.
  11. Czynne włączanie się w realizację zadań merytorycznych realizowanych przez muzeum (w tym praca przy obsłudze wydarzeń kulturalnych), w zakresie wyznaczonym przez dyrektora i/lub kierownika Działu Naukowo-Oświatowego.
  12. Przygotowywanie ofert dla turystów oraz ofert edukacyjnych.
  13. Dbanie o ekspozycje muzealne, nadzór nad eksponatami, a także sprzętem na salach wystawowych.
  14. Promocja wydarzeń edukacyjnych;

Informacja o warunkach pracy na danym stanowisku:

Zatrudnienie w Dziale Naukowo-Oświatowym na wyznaczonym stanowisku pracy w wymiarze pełnego etatu. Miejsce pracy: siedziba gł. muzeum przy Rynku Starego Miasta 20

Wymagania niezbędne:

1. Stanowisko adiunkta wynika z art. 32 a ust. 4 Ustawy z dnia 21 listopada 1996 r. o muzeach Dz. U. z 2019 r. poz. 917, co oznacza, że: warunkiem kandydatury jest dyplom ukończenia studiów drugiego stopnia lub jednolitych studiów magisterskich związanych z zakresem gromadzonych w muzeum zbiorów”.
  2. Od kandydata oczekujemy przede wszystkim rozległej wiedzy literackiej i historycznej a także umiejętności prezentowania materiałów tematycznych, zwłaszcza prowadzenia lekcji i zajęć muzealnych
  3. Staż pracy w instytucji muzealnej

Wymagania dodatkowe:

1. Znajomość języka angielskiego na poziomie komunikacyjnym, języków innych obcych będzie dodatkowy atutem;
  2. Staż pracy w zakresie edukacji muzealnej będzie dodatkowym atutem
  3. Otwartość, inicjatywa i zdolności organizacyjne oraz umiejętność pracy w zespole. Zaangażowanie w powierzone zadania, sumienność, odpowiedzialność. Gotowość uczenia się i podnoszenia kwalifikacji zawodowych. Dyspozycyjność (ruchomy czas pracy).
  4. Komunikatywność, wysoka kultura osobista;

Wymagane dokumenty i oświadczenia :

1. Curriculum Vitae zawierające przebieg nauki i pracy zawodowej;
  2. List motywacyjny;
  3. Dokumenty potwierdzające wymagane wykształcenie (skan);
  4. Klauzula o treści: ”Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych przez Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie dla potrzebnych do realizacji procesów rekrutacyjnych, prowadzonych zarówno obecnie, jak też w przyszłości. Zgoda została wyrażona przeze mnie w trybie zapisów art. 7 ust. 1 i 2 Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w spawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych) zwanego RODO” (podpisana odręcznie skan).

Osoby zainteresowane prosimy przesłanie kompletu dokumentów za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres m.sledzianowska@muzeumliteratury.pl lub pocztą tradycyjną na adres: Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza Rynek Starego Miasta 20, 00-272 Warszawa

z dopiskiem rekrutacja dział naukowo-oświatowy

Pouczenie:

1. Rozstrzygnięcie rekrutacji nie jest równoznaczne z nawiązaniem stosunku pracy z Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza stanowi jedynie rekomendacje w tym zakresie dla Dyrektora Muzeum. Ostateczną decyzję o zatrudnieniu podejmuje Dyrektor Muzeum.
  2.  Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza zastrzega sobie prawo do nierozstrzygnięcia rekrutacji bez podania przyczyn.
  3. Uprzejmie informujemy, że skontaktujemy się jedynie z wybranymi kandydatami.

Dokumenty uważa się za dostarczone w terminie, jeżeli wpłynęły na podany wyżej adres w terminie do dnia 15.07.2024 r.