Przejdź do treści

Nożyczki, które porządkują świat. „Lady Baba Jaga” w ogrodzie Muzeum Władysława Broniewskiego 

Profil Jagi Hupało

W jaki sposób przecięły się życiowe ścieżki Jagi Hupało i Kazimiery Szczuki? Odpowiedź na to pytanie znajdziecie 18 sierpnia w ogrodzie Muzeum Władysława Broniewskiego.

18 sierpnia (czwartek), godz. 19:00, ogród Muzeum Broniewskiego, ul. J. Dąbrowskiego 51

Przed nami opowieść o nożyczkach porządkujących świat i historiach, które przeplatają się ze sobą jak pasma włosów. Przywołamy m.in. perukarkę Martę z książki „Dom dzienny, dom nocny” Olgi Tokarczuk. Pojawia się ci, z którymi minęliśmy się w czasie. M.in. zafascynowany historią sztuki Antoni Cierplikowski i Franciszek Ryx – fryzjer inwestujący w przedsięwzięcia teatralne. Z Jagą Hupało porozmawiamy o porządku na głowie i myślach nieuczesanych. Powspominamy musical „Hair”, a poprowadzi nas pragnienie artystycznej wolności

Jaga Hupało – stylistka fryzur, kreatorka wizerunku, artystka. Praca własnych rąk jest dla niej kokonem, w którym znajduje bezpieczeństwo. Tworzone przez Jagę fryzury od lat oglądamy w operze, teatrze, filmie, na dyplomowych pokazach warszawskiej ASP. Współpracowała m.in. z Operą Narodową, CSW Zamkiem Ujazdowskim, Teatrem Narodowym, Operą Łódzką, Zachętą, Laboratorium Dramatu. Pochodzi z okolic Nowej Rudy i Kłodzka. W swoich rodzinnych stronach stworzyła Ostoję Sztuki – miejsce artystycznych spotkań.

 Rozmowę poprowadzi Weronika Wawrzkowicz-Nasternak – autorka bloga Rozmawiam, bo lubię, współautorka książki „Lizbona. Miasto, które przytula”. 

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram