Myślnik. Słowo jako materia sztuki. Warsztaty z audiodeskrypcji

17.10.2023 we wtorek o godz. 10.00 zapraszamy na warsztaty z audiodeskrypcji towarzyszące wystawie „Myślnik. Słowo jako materia sztuki”.

👌 Audiodeskrypcja jest jedną z metod ułatwiania dostępu do sztuk wizualnych czy szerzej, do kultury, osobom z niepełnosprawnością wzroku. Dobrze przygotowana, umożliwia poznawanie dzieł i muzealiów w szerszym gronie odbiorców.

🙌 Warsztaty skierowane są do osób początkujących, które do tej pory nie prowadziły wydarzeń, korzystając z techniki audiodeskrypcji. Zapraszam w sposób szczególny pracowniczki i pracowników warszawskich instytucji kultury.

🤞 Uczestnicy i uczestniczki warsztatów dowiedzą się, czym jest audiodeskrypcja oraz czym różni się od opisu ALT, jakie są techniki jej tworzenia, zobaczą jej dobre i złe przykłady, a co najważniejsze – wypróbują swoją wiedzę w praktyce.

Na warsztatach porozmawiamy również o tym, jak przygotować wydarzenie, na które chcielibyśmy zaprosić osoby słabowidzące oraz osoby niewidome, dbając o komfort i bezpieczeństwo wszystkich uczestników.

👉 Warsztaty prowadzi Emilia Rudzka, specjalistka ds. dostępności, tłumaczka polskiego języka migowego, pracująca na co dzień w Zachęcie – Narodowej Galerii Sztuki.