Miłość pisarzy | wykład Piotra Łopuszańskiego

Młoda kobieta w ujęciu do talii, w czarnej sukni z niedużym dekoltem, ciemne, długie włosy z przedziałkiem na środku, z prawej strony ozdobione kwiatami; duże oczy, spojrzenie na wprost, usta pełne w delikatnym uśmiechu. Na odsłoniętej szyi duży, srebrny krzyż na złotym łańcuchu.
Chcemy pieszczot próbować, poznawać swe ciała…

30 stycznia (wtorek) o godz. 18.30 zapraszamy do Muzeum Andrzeja Struga na prelekcję Piotra Łopuszańskiego pt. Miłość pisarzy.

Znany autor książek, m.in. Bywalec zieleni. Bolesław Leśmian, Sekrety życia pisarzy i artystów, trylogii Warszawa literacka opowie o najbardziej osobistym uczuciu – miłości.

Z wykładu słuchacze dowiedzą się, którzy z poetów i powieściopisarzy przeżywali prawdziwą miłość, którzy kochali platonicznie, a którzy nie znali tego uczucia lub się przed nim bronili. Kto był namiętnym kochankiem, a kto płacił za zaspokojenie popędów? Wędrówka po epokach i krajach pozwoli na odpowiedź na te pytania.

Bohaterami opowieści będą m.in. Petrarca, Mickiewicz, George Sand, Flaubert, Żeromski i Leśmian, którego kolejna rocznica urodzin przypada 22 stycznia.

Mottem spotkania jest cytat z cyklu wierszy W malinowym chruśniaku  Bolesława Leśmiana. Zapraszamy!

Muzeum Andrzeja Struga, aleja Niepodległości 210 m. 10, Warszawa.

Wstęp wolny.

Ilustracja: Portret George Sand Auguste’a Charpentiera [fragment], Wikipedia, domena publiczna.