Przejdź do treści

Książki dla Lwowa – Zaproszenie do dołączenia do inicjatywy

Szanowni Państwo, 

Podczas majowej konferencji ICOMOS „Podstawy teoretyczne ochrony zabytków – 60 lat Karty Weneckiej”, zorganizowanej także dla prof. Krzysztofa Pawłowskiego z okazji 90. urodzin, Solenizant postanowił przekazać dochód ze sprzedaży swojej książki „Meandry badań nad kształtowaniem miasta” na ratowanie zabytków Lwowa.

Zainspirowani tym gestem, chcielibyśmy ogłosić zbiórkę publikacji związanych z tematyką zabytkoznawczą i konserwatorską, które przekażemy Katedrze Architektury i Restauracji Politechniki Lwowskiej. Zależy nam na zebraniu jak największej liczby tekstów, zwłaszcza tych dostępnych w języku angielskim, jednakże publikacje po polsku również będą mile widziane. Celem jest uzupełnienie zasobu literatury, który wspomoże rozwój naukowy instytucji i jej studentów. 

Będziemy wdzięczni za każdy wkład oraz za pomoc w promowaniu tej inicjatywy. Zachęcamy do udostępniania informacji o zbiórce w swoich kręgach naukowych. Wszystkie osoby oraz instytucje, które wesprą naszą inicjatywę, zostaną uhonorowane w specjalnej dokumentacji. Dokument ten zostanie przekazany do Lwowa oraz upubliczniony.


Publikacje (po jednym egzemplarzu) można przekazywać do dnia 10 czerwca 2024. Przed przekazaniem książek prosimy o sprawdzenie, czy nie figurują one już w zbiorach bibliotecznych Politechniki: katalog polskojęzyczny: https://opac.lpnu.ua/

Adres do wysyłki książek:
Bogusław Szmygin
Politechnika Lubelska Wydział Budownictwa i Architektury
ul. Nadbystrzycka 40 20-618 Lublin

Z góry dziękujemy za Państwa wsparcie i zaangażowanie.

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram