Konsultacje społeczne dotyczące modernizacji i rozbudowy Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, a także poszerzenia oferty działań edukacyjno-kulturalnych

Zdjęcie zabytkowej czytelni, brązowe stoły, brązowy sufit z belkami, regały z książkami w tle, na stołach zabytkowe lampy. Przyjemna, retro atmosfera przypominająca stare czytelnie

Jak ma wyglądać Muzeum Literatury za kilka lat? Jak może wyglądać jego siedziba, jakich wystaw i projektów się spodziewać? Jeśli jesteście zainteresowani przyszłością jednego z najważniejszych literackich Muzeów w Polsce – zapraszamy na konsultacje społeczne.

W piątek 15 września 2023 r. o godzinie 18:00 w siedzibie Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 w Warszawie odbędzie się spotkanie konsultacyjne połączone z prezentacją planowanych działań. Do 15 września także zbieramy Wasze odpowiedzi w ankietach https://forms.gle/JbV4mV9rg5uJcmCL9

Spotkanie jest otwarte na głosy wszystkich osób, które przyjdą: mieszkanek i mieszkańców Warszawy, zwłaszcza naszego bezpośredniego sąsiedztwa (Stare Miasto, Śródmieście, Praga Północ), przedstawicielek i przedstawicieli mniejszości etnicznych i narodowych, osób studiujących i pracujących w Warszawie, seniorek i seniorów, rodziców dzieci w każdym wieku, osób z niepełnosprawnościami lub szczególnymi potrzebami w zakresie dostępu do kultury oraz wszystkich innych, którym zależy na szerokim dostępie do stołecznej oferty kulturalnej.

Uczestnictwo w spotkaniu daje możliwość wglądu w przygotowywaną metamorfozę Muzeum, a także realnego wpływu na kształt wystawy stałej oraz przyszłego programu wystaw czasowych, spotkań, koncertów czy działań edukacyjnych.

Podstawowym celem spotkania jest prezentacja i dyskusja nad przygotowywanym właśnie projektem „Rewitalizacji siedziby głównej Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie wraz ze stworzeniem nowej wystawy stałej”.

Konsultacje są częścią konkursu o pozyskanie finansowania w ramach Programu Funduszy Europejskich na Infrastrukturę, Klimat, Środowisko 2021-2027 z Programu „Kultura” Działanie 7.1 Infrastruktura kultury i turystyki kulturowej.

Więcej informacji na temat spotkania konsultacyjnego można uzyskać pod numerem telefonu: 508 095 414 i adresem mailowym: p.dymmel@muzeumliteratury.pl

Zmieniamy się dla Was, dlatego liczymy na Wasz głos w dyskusji.