Konkurs na monodram Gombrowiczowski – przedłużony termin!

W związku z dużą ilością pytań dotyczących konkursu na monodram oparty na tekstach Witolda Gombrowicza, zwłaszcza sugestiami dotyczących terminu nadsyłania zgłoszeń informujemy, że organizatorzy zdecydowali o zmianie tego terminu. Zgłoszenia można nadsyłać do 15 października 2024 roku.

W 2024 roku przypada 120 rocznica urodzin Witolda Gombrowicza, jednego z najważniejszych pisarzy polskich XX wieku i najczęściej wystawianego na świecie polskiego dramaturga. Dlatego decyzją Senatu RP Witold Gombrowicz został jednym z patronów roku 2024, także Sejmik Województwa Mazowieckiego ogłosił rok 2024 Rokiem Witolda Gombrowicza na Mazowszu.

Z tej okazji Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli, oddział Muzeum Literatury w Warszawie, ogłosiło Ogólnopolski Konkurs na Monodram Gombrowiczowski. Uczestnikami mogą być osoby pełnoletnie i niepełnoletnie, również bez dorobku artystycznego. Zgłaszać można przedstawienia nowe, z 2024 roku oraz monodramy zrealizowane w roku 2022 i 2023, oparte na dowolnym tekście W. Gombrowicza bądź na kompilacji tekstów tego autora.

Zgłoszenia można przesyłać na adres konkurs@muzeumgombrowicza.pl do 15 października 2024 roku. Zgłaszający muszą przesłać metryczkę spektaklu oraz link do zapisu audio-wideo monodramu. Finaliści konkursu zostaną wyłonieni do końca października. Swoje przedstawienia  pokażą w Warszawie w listopadzie. Pula nagród wynosi 20 000 złotych.

Regulamin oraz formularz zgłoszenia znaleźć można na stronie internetowej muzeum, www.muzeumgombrowicza.pl w zakładce „konkurs na monodram”. Tam także zamieszony został tekst Jacka Wakara, kuratora konkursu.

Konkurs organizowany jest dzięki dofinansowaniu z budżetu Samorządu Województwa Mazowieckiego.