Konkurs Literacki na nową piosenkę o Warszawie dla Ireny Santor

Fotografia barwna. Popiersie siwej, łagodnie uśmiechniętej kobiety w dojrzałym wieku. Na sobie ma grantową marynarkę, a pod spodem błękitny sweter z golfem.

Centrum Badań nad Kulturą Warszawy Uniwersytetu Warszawskiego oraz Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza w Warszawie zapraszają do udziału w Konkursie Literackim na nową piosenką o Warszawie napisaną dla Ireny Santor.

W 2024 roku legendarna wykonawczyni warszawskich piosenek, honorowa obywatelka stolicy obchodzić będzie jubileusz 90. urodzin. Z tej okazji powstanie nowa piosenka o Warszawie, której tekst może stworzyć każdy, kto wykazuje zdolności literackie. Oprawę muzyczną dla zwycięskiej piosenki przygotuje kompozytor i pianista – Włodzimierz Korcz.

Warunkiem uczestnictwa w konkursie jest napisanie tekstu piosenki, który będzie tematycznie związany z Warszawą, z rekomendowanym motywem: „Warszawa bez kokieterii”. Każdy z uczestników może zgłosić tylko jeden tekst.

Dla zwycięzcy przewidujemy nagrodę finansową oraz możliwość współpracy ze znanym kompozytorem!

Pracę konkursową w formie elektronicznej (w formacie .doc lub .pdf) należy przesłać do 31 lipca 2024 r. na adres: owarszawiedlasantor@uw.edu.pl. Zgłoszenie powinno zawierać imię i nazwisko, miejsce zamieszkania oraz adres elektroniczny autora.

Informacja o wynikach konkursu zostanie zamieszczona na stronie internetowej Centrum Badań nad Kulturą Warszawy UW (www.cbkw.uw.edu.pl) i stronie Muzeum Literatury w terminie do 30 listopada 2024 r.

Pomysłodawcami konkursu są: prof. dr hab. Elżbieta Wichrowska (Centrum Badań nad Kulturą Warszawy UW) oraz Amadeusz Szklarz-Habrowski (Muzeum Literatury im A. Mickiewicza).

Regulamin konkursu oraz załączniki:

Regulamin konkursowy – pobierz.

Załącznik nr 1 do regulaminu – pobierz.

Załącznik nr 2 do regulaminu – pobierz.

Konkurs został objęty patronatem honorowym Prezydenta m.st. Warszawy.