Przejdź do treści

Jeśli możesz, coś mi powiedz, daj znak jakiś | Koncert

Kolorowa grafika w odcieniach czerni i błękitu. Półprzezroczysta, zakapturzona kostucha grająca na skrzypcach na tle abstrakcyjnych wzorów.

9 listopada (czwartek) o godz. 19:30 zapraszamy na koncert „Jeśli możesz, coś mi powiedz, daj znak jakiś”.

Finisaż wystawy „Rymkiewicz. Encyklopedia” zwieńczy koncert, w którym zabrzmią muzyczne wykonania wierszy Jarosława Marka Rymkiewicza, a także wybranych tekstów ludowych.

Zagrają i zaśpiewają artyści, którzy w swojej twórczości łączą zamiłowanie zarówno do literatury pisanej, jak i ustnej. Od lat zajmują się twórczością autorską, a jednocześnie poznają źródła polskiej, prowincjonalnej tradycji muzycznej in crudo, czyli niestylizowanej, wprost od wiejskich artystów, z nagrań archiwalnych i zapisów historycznych. Oprócz skrzypiec usłyszymy rzadko dziś spotykane cymbały, dudy, lirę korbową oraz śpiew nazywany białym, oparty na naturalnej emisji głosu.

Wystąpią:
Jacek Hałas z synami Jakubem i Jonaszem
Anna Broda w duecie z Piotrem Fiedorowiczem
Wędrowiec
Maryna C.

Wstęp wolny.

Koncert jest częścią I edycji Festiwalu Rymkiewiczowskiego „Dziady, upiory, przodkowie”, który rozpoczął się 2 listopada br. To interdyscyplinarne wydarzenie inspirowane motywami twórczości Jarosława Marka Rymkiewicza, w ramach którego odbędą się liczne debaty, koncerty, przedstawienia, spotkania z pisarzami, warsztaty i przedstawienia teatralne.  

Więcej informacji: www.festiwalrymkiewiczowski.pl

_______________

Wydarzenie dofinansowano ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Organizatorem wydarzenia jest fundacja Evviva L’arte, współorganizatorem Instytut Książki. Partnerzy: Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza, Instytut Teatralny im. Zbigniewa Raszewskiego, Państwowe Muzeum Etnograficzne w Warszawie, Biblioteka Narodowa w Warszawie, Muzeum Archidiecezji Warszawskiej, Okręg Warszawski ZPAP, Fundacja Augusta hr. Cieszkowskiego, Fundacja PZU, Instytut Literatury.

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram