Fredro w porcelanie | warsztaty zdobienia ceramiki

Owalny porcelanowy przedmiot przypominający kamień, pomalowany w abstrakcyjne wzory.

23 lipca (niedziela) o godz. 11.00 zapraszamy na warsztaty zdobienia ceramiki, prowadzone przez Elżbietę Gibulską.

Muzeum Literatury zaprasza na warsztaty zdobienia ceramiki, inspirowane twórczością Aleksandra Fredry. Podczas warsztatów uczestnicy nauczą się podstawowej techniki malowania i zdobienia porcelany pod okiem Elżbiety Gibulskiej – artystki, której praca pokazywana jest na wystawie „Fredro w porcelanie”.

Przygotowaliśmy zestaw cytatów z utworów Aleksandra Fredry – zarówno z bajek, jak i tekstów dla dorosłych – które staną się inspiracją dla uczestników warsztatów, mających możliwość stworzyć własny, autorski egzemplarz porcelany artystycznej.

Warsztaty są bezpłatne. Zapewniany wszystkie materiały!

Limit miejsc: 12 osób; zapisy: warsztatyrodzinne@muzeumliteratury.pl

***

Elżbieta Gibulska – architekt i grafik, studentka V roku studiów magisterskich Wydziału Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom realizuje w pracowni prof. Agnieszki Cieślińskiej-Kaweckiej w zakresie klasycznych technik grafiki warsztatowej. Laureatka kilkunastu polskich i międzynarodowych nagród i wyróżnień w dziedzinie sztuk plastycznych. Jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych w Polsce i zagranicą. Jej zainteresowania sięgają nie tylko grafiki warsztatowej, lecz także malarstwa, rysunku, porcelany i teorii sztuki. Ekspresja i energia, oparte o geometrię i szeroko rozumianą figurację to wiodące cechy jej prac.