Fredro w porcelanie | warsztaty z linorytu

Owalny porcelanowy przedmiot przypominający kamień, pomalowany w abstrakcyjne wzory.

13 sierpnia (niedziela) o godzinie 11:00 zapraszamy na warsztaty z linorytu, prowadzone przez Weronikę Bielecką.

Podczas zajęć uczestnicy zaprojektują, wytną oraz odbiją swoją własną matrycę. Motywem przewodnim będą cztery żywioły. Tworząc prace w szerokim spektrum interpretacji tego tematu, będziemy poszukiwać symboliki dopasowanej do własnej osobowości i wrażliwości.

Zajęcia przeznaczone są dla osób powyżej dziesiątego roku życia.

Warsztaty są bezpłatne. Zapewniamy wszystkie materiały!

Limit miejsc: 12 osób; zapisy: warsztatyrodzinne@muzeumliteratury.pl

―――

Weronika Bielecka – graficzka i malarka, studentka V roku na Wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie, dyplom realizuje w zakresie grafiki warsztatowej. Jej prace można było oglądać m.in. w Nizio Galeria i Ośrodku Kultury POD OKIEM. Od czterech lat zajmuje się nauczaniem rysunku, malarstwa i technik graficznych. Swoje prace opiera o zagadnienia medyczne i psychologiczne, zgłębia terapeutyczne działanie sztuki. Wybrane prace artystki prezentowane są obecnie na wystawie „Fredro w porcelanie”.