Cykl warsztatów z pisania kreatywnego

Pióro do pisania w szarym kolorze ze skuwką

7, 13 i 28 października (piątek, czwartek, piątek) 2022 r. o godz. 18:00 zapraszamy na nowy cykl warsztatów z pisania kreatywnego dla osób dorosłych towarzyszący wystawie „7×70. Materie literatury”.

Podczas zajęć wspólnie stworzymy inspiracje, które wspomogą nas w procesie twórczym. Teksty pisać będziemy wobec wystawy „7 x 70. Materie literatury”, a także na podstawie wymyślonych motywów i wątków z naszego życia, biorąc pod uwagę to, co nas wkurza, nęci, przyciąga z otaczającego świata. Każda z osób będzie miała przestrzeń, żeby napisany tekst przeczytać innym. Warsztaty będą bezpieczną przestrzenią do dzielenia się swoją twórczością. Warsztaty poprowadzi Tomasz Gromadka.

Zapisy: edukacja@muzeumliteratury.pl

Tomek Gromadka – poeta, dramatopisarz, performer, dramaturg. Publikował w „Dialogu”, „Wakacie”, „Wizjach”, „Odrze”, „Stronie Czynnej”, „Dwutygodniku”, „Helikopterze”. Członek Grupy Performatywnej Chłopaki i Stowarzyszenie Pedagogów Teatru. Współtwórca Stołu Powszechnego w Warszawie. Prowadzi zajęcia „Pisanie co wtorek”. Laureat konkursu „Połów” oraz „Pierwsza książka wierszem” Biura Literackiego. Autor książki poetyckiej „Komunizm, gówno i może cię kocham”.

Wystawa „7×70. Materie literatury” – jubileusz 70-lecia istnienia Muzeum Literatury zachęca do przyjrzenia się jego kolekcji i zastanowienia nad wielością i różnorodnością utrwalonych w niej śladów literatury i przejawów życia literackiego. Punktem wyjścia dla wystawy jest siedem zagadnień – materii literatury: rękopisy, portrety (plastyczne i dźwiękowe), zbiory biblioteczne, przedmioty oraz dzieła sztuki. Ekspozycja ma żywy i zmienny charakter – część obiektów pokazywana jest jedynie czasowo. Do współpracy zaprosiliśmy publiczność oraz współczesnych twórców wizualnych.

Więcej o wystawie: https://tiny.pl/wtt4g

Rynek Starego Miasta 20, Warszawa