„Bunt”. Dziewiąty odcinek miniserialu „Zbiory opowieści”

czarnobiałe zdjęcie portretowe młoda uśmiechnięta kobieta patrzy w obiektyw

Dwa zeszyty przechowywane w zbiorach Muzeum Literatury to jedyne rękopisy ocalałe po Zuzannie Ginczance. Na ich kartach zachował się oryginał wiersza „Bunt piętnastolatek” – jednego z najpiękniejszych w polskiej poezji hołdu dla kobiecej natury.

Zapraszamy na premierę dziewiątego odcinka z serii „Zbiory opowieści” poświęconej wyjątkowym obiektom z kolekcji Muzeum Literatury: czwartek, 4 listopada 2021, godz. 21:00.

Bohaterami filmów z tej serii są przedmioty  – świadkowie niejednej zadziwiającej historii, strażnicy pamięci o kolejnych właścicielach i minionych czasach. Nasze najcenniejsze zbiory opowieści.

Każdy z jedenastu odcinków serii opowiada historię jednego z wyjątkowych obiektów z naszych zbiorów.

Zapraszamy w kolejną podróż po tajemnicach i ciekawostkach muzealnych magazynów!

• Odc. 1 „Pan Tadeusz z pieskami”
  • Odc. 2 „Mezalians”
  • Odc. 3 „Przepowiednia”
  • Odc. 4 „Nieszczęścia chodzą parami”