Przejdź do treści

Apetyt na Gombrowicza. Piknik rodzinny

Różowa grafika z napisem "Apetyt na Gombrowicza", programem wydarzenia, nożem i widelcem.

W czerwcu, jak co roku, Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli zaprasza na piknik artystyczny „Apetyt na Gombrowicza”. Tym razem „Apetyt” odbędzie się w sobotę, 15 czerwca. Smakowite, muzyczne i teatralne dania będą serwowali Artur Andrus, zespół Sorry Boys oraz Katarzyna Traczyńska (Teatr Druga Strefa). Będą także atrakcje dla dzieci i kulinaria w plenerze. Początek o godzinie 16.00.

Tegoroczny „Apetyt na Gombrowicza” odbywa się w ramach cyklu wydarzeń związanych z obchodami Roku Gombrowiczowskiego, ustanowionego w związku ze 120 rocznicą urodzin pisarza. Z tej okazji muzeum we Wsoli przygotowało dwa  koncerty oraz monodram. Będą także atrakcje dla dzieci. Od godziny 16.00 krakowski Teatr Skrzat będzie prowadził „Piknik z Panem Kleksem”, czyli animacje, warsztaty plastyczne, gry i zabawy. Najmłodsi uczestnicy pikniku będą mogli odwiedzić także Zagrodę Zwierząt, a w niej m.in. kucyka, alpaki i króliki.

O godzinie 17.00 na scenie w pałacu Katarzyna Traczyńska, aktorka Teatru Druga Strefa, zaprezentuje monodram „Druga”. Przedstawienie swoją premierę miało zaledwie pół roku temu, w październiku 2023 r. To opowieść o losach kobiety – żony, matki, córki, aktorki. Historia o łamaniu barier, buncie, o wychodzeniu ze strefy komfortu. Codzienna walka o własną tożsamość w zestawieniu z dążeniami artystycznymi. Ta walka artysty o siebie, także w zderzeniu z innymi i z ich oczekiwaniami – to także tematyka bardzo Gombrowiczowska. „Druga” to skrząca się dowcipem gra, zabawa i dramat w jednym. Słowem: emocjonalny rollercoaster. Spektakl dla widzów od 15 roku życia.

O godzinie 18.00 przeniesiemy się na scenę plenerową. Na początek muzeum zaprasza na koncert Artura Andrusa, człowieka – orkiestry. Jak żartują organizatorzy wydarzenia, gdyby mieli określić go jednym słowem, byłoby to: dziennikarz, prezenter, aktor, pisarz, poeta, autor tekstów piosenek, piosenkarz, artysta kabaretowy i konferansjer. Znany ze spania w Pile i z szant narciarskich. W Muzeum Witolda Gombrowicza artysta zaprezentuje się głównie od tej właśnie, muzycznej strony, ale kto to może przewidzieć…

O godzinie 19.30, w tym samym miejscu, czyli na scenie plenerowej w przypałacowym parku wystąpią Sorry Boys. Sorry Boys to zespół rockowy, założony w 2006 roku. Na koncie grupa ma sześć płyt. Ostatnia z nich, „Moje serce w Warszawie” ukazała się w 2023 roku.

Dojazd z Radomia do Wsoli zapewni bezpłatny autobus, który będzie odjeżdżał z przystanku Chrobrego/Czysta (obok galerii handlowych; kierunek Michałów). Autobus wykona dwa kursy: o godz. 15.40 i 17.40. Powrót po wydarzeniu, ok. godz. 21.00.

Wydarzenie dofinansowane z budżetu Województwa Mazowieckiego w ramach zadania „Gombrorocznice 2024”.

APETYT NA GOMBROWICZA

DATA: 15.06.2024. GODZ. 16.00 – 21.30

Miejsce: Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli

PROGRAM:

Godz. 16.00 – Teatr Skrzat, animacje, gry i zabawy dla dzieci; Zagroda Zwierząt 

Godz. 17.00 – „Druga” – monodram Katarzyny Traczyńskiej – scena w pałacu

Godz. 18.00 – Artur Andrus (koncert) – scena plenerowa

Godz. 19.30 – Sorry Boys (koncert) – scena plenerowa

Dodatkowo: atrakcje i animacje dla dzieci, restauracja w plenerze. 

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram