Przejdź do treści

Apetyt na Gombrowicza 2022

Grafika" napis apetyt na Gombrowicza 2 lipca 2022 na różowym tle

Muzeum Gombrowicza we Wsoli zaprasza na tegoroczny „Apetyt na Gombrowicza”. Tym razem w programie monodram oparty na „Trans-Atlantyku” W. Gombrowicza oraz aż dwa świetne koncerty. Zagrają Maja Kleszcz oraz zespół Muchy. 

W plenerze będą także atrakcje dla dzieci (warsztaty, gry plenerowe, zjeżdżalnia) oraz grill i kawiarnia. Warsztaty i animacje dla dzieci będą prowadzone w języku polskim i ukraińskim. 

Na piknik zapraszamy w sobotę, 2 lipca
.

Muzeum Witolda Gombrowicza
ul. Witolda Gombrowicza 1
26-660 Jedlińsk

Program pikniku:

Godz. 17.00 – Za-Tem-Oceanem. Monodram Mirosława Wasiewicza (sala polska w pałacu)
W monodramie „Za-Tem-Oceanem”, kameralnym przedstawieniu opartym na „Trans-Atlantyku” W. Gombrowicza, aktor Mirosław Wasiewicz animuje przedmioty codziennego użytku i wciela się w bohaterów powieści (Gonzalo, Tomasz, Radca, Poseł-Minister, Ignac). Spektakl opowiada zarówno o świecie współczesnym Gombrowiczowi, jak i o naszych czasach. Język powieści, humor i groteska prowokują, obnażają nasze narodowe wady i dotykają spraw najistotniejszych.

Godz. 18.15 – Maja Kleszcz (koncert w plenerze)
Maja Kleszcz przez prasę i krytyków uznawana jest za jedną z najlepszych polskich wokalistek. Wokalistka przyciąga charyzmą i unikalnym głosem – ten głos nie pozostawia obojętnym, wywołuje najgłębsze emocje i pozwala uwierzyć, że nawet dziś możliwa jest bezkompromisowa wiara w sztukę. 14 nagranych płyt, ponad 20 realizacji teatralnych, setki koncertów i wiele nagród to jej najlepsza wizytówka. We Wsoli Maja Kleszcz zagra utwory z dwóch swoich programów:
„B.L.UES” – poema Bogdana Loebla z muzyką Tadeusza Nalepy i Wojciecha Krzaka oraz „Osiecka De Luxe” – przeboje Agnieszki Osieckiej w stylu retro.

Godz. 19.30 – MUCHY (koncert w plenerze)
Po siedmiu latach milczenia, w 2021 roku zespół Muchy wrócił w wielkim stylu albumem „Szaroróżowe”. Płyta zachwyciła krytyków i słuchaczy, czego dowodem jest statuetka Fryderyk 2022 w kategorii album roku rock. Teksty celnie, choć nie wprost opisują kondycję obecnych czasów; ta opisywana rzeczywistość raczej różowa nie jest. To dobre utwory na złe czasy – jak mówią koneserzy tej muzyki.

Wstęp wolny. 

Dojazd do Wsoli bezpłatnym autobusem, który odjedzie z Radomia, z przystanku Chrobrego/Czysta (obok galerii handlowych, kierunek Michałów) – dwa kursy: o godz. 16.30 oraz o godz. 18.00.
Powrót tym samym autobusem, ok. godz. 21.30.

Atrakcje dla dzieci organizujemy dzięki współpracy z firmą TREND GLASS oraz Fundacją Instytut Gombrowiczowski.

Facebook
Twitter
YouTube
Instagram