Gala wręczenia nagród XVIII Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba.

W centrum fotografii statuetka. Ma ona kształt prostokąta. Wykonana jest z brązu. Na górze napis "Mazowieckie Zdarzenia Muzealne - Wierzba". Na statuetce wyryto gałęzie i liście wierzby. Trzon drzewa jest pusty w środku. Statuetka umieszczona na dużym plakacie z napisem "Bruno Schulz. Na dalszym planie regały z książkami.

3 października (czwartek) 2024 roku w Centrum Naukowo-Administracyjnym Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu odbyła się gala wręczenia nagród XVIII Konkursu „Mazowieckie Zdarzenia Muzealne – Wierzba” organizowanego przez Samorząd Województwa Mazowieckiego oraz Stowarzyszenie Muzealników Polskich.

Muzeum Literatury zostało wyróżnione w trzech kategoriach:

• Plakat wystawy „Bruno Schulz. Żelazny kapitał ducha” zajął pierwsze miejsce w kategorii „Plakat muzealny”.
  • W kategoriach „Wystawa muzealna” i „Wydawnictwo muzealne” „Bruno Schulz. Żelazny kapitał ducha” został uhonorowany wyróżnieniami.

Nagrodę i wyróżnienia, z rąk Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika, Agnieszki Kuźmińskiej Zastępcy Dyrektora Departamentu Kultury Promocji i Turystyki w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Mazowieckiego i Magdaleny Nowackiej Radnej Sejmiku Wojewódzkiego, odebrali dyrektor Muzeum Literatury Adam Kowalski oraz Jan Owczarek, kurator wystawy „Bruno Schulz. Żelazny kapitał ducha”.

Autorami zdjęć z uroczystości są Daniel Adamczyk (Muzeum im. Jacka Malczewskiego w Radomiu) i Paulina Domagała (Muzeum Ludowych Instrumentów Muzycznych w Szydłowcu)