Zjawa. Niesamowity Reymont. Weekend zamknięcia wystawy.

Szary obrazek z trzema tymi samymi postaciami w różnych pozach i ujęciach. Postacie te to jakby-kobiety. Mają długie włosy i spiczaste uszy. Oczy białe, bez źrenic, patrzą wprost na odbiorcę. Twarz ma rysy męskie. Postać po prawej stronie ma odsłoniętą pierś. Całość zdjęcia utrzymana w mrocznym klimacie. Opary i dymy przenikają bohaterkę obrazka.

Serdecznie zapraszamy na wydarzenia towarzyszące weekendowi zamknięcia wystawy „Zjawa. Niesamowity Reymont”.

26 września (czwartek)

18:00 – perfomans „Zjawa” w wykonaniu pełnego składu osób performerskich (Tamara Olga Briks, Anna Kuszarecka, Oskar Malinowski, Olga Mysłowska, Marta Ziółek)

27 września (piątek)

11:00 – 16:00 – zwiedzanie wystawy | wstęp: 1 zł

28 września (sobota)

16:00 – perfomans „Zjawa” w wykonaniu pełnego składu osób performerskich (Tamara Olga Briks, Anna Kuszarecka, Oskar Malinowski, Olga Mysłowska, Marta Ziółek)

29 września (niedziela)

13:00 – oprowadzanie kuratorskie: Anna Lebensztejn i Janek Owczarek

tłumaczenie na PJM: Alicja Famulska

16:00 – rozmowa: dr Eliza Kącka i dr hab. Dawid Maria Osiński

O twórczości Władysława Reymonta, jej kontekstach i aktualności rozmawiać będzie dwójka badaczy związanych z Instytutem Literatury Polskiej Uniwersytetu Warszawskiego.

Bilet wstępu na wystawę podczas weekendu zamknięcia – 1 zł