Julian Tuwim – barman czarnoksięskich eliksirów

Zdjęcie kobiety w średnim wieku z mikrofonem na czarnym tle. Ubrana jest w czarną sukienkę i srebrny naszyjnik. Włosy upięte. Kobieta coś mówi, oczy skierowane przed siebie. Lewą rękę oparła na mikrofonie, prawą położyła na swoim dekolcie.

25 września (środa) o godz. 18:00 zapraszamy do Muzeum Marii Dąbrowskiej na spektakl poetycko-muzyczny Julian Tuwim – barman czarnoksięskich eliksirów.

Spektakl to poetycko-muzyczna impresja o wszechstronnym, jedynym w swoim rodzaju mistrzostwie słowa Juliana Tuwima. Koncert wypełniony jego poezją i piosenkami, piosenkami znanymi, które weszły do kanonu twórczości kabaretowej dwudziestolecia międzywojennego, ale też zapomnianymi, wydobytymi z prywatnych zbiorów. Zabrzmią w roku 70. rocznicy śmierci i 130. rocznicy urodzin Księcia Poetów. Z ogromnego dorobku Tuwima autorka scenariusza wybrała te teksty i piosenki, które wpisują się w motyw przewodni, jakim jest temat wspomnień, pamięci i nostalgii i które pokazują z jaką swobodą i  kunsztem Tuwim posługiwał się słowem. To będzie spotkanie z „barmanem czarnoksięskich eliksirów”, jak mówił o Tuwimie Tadeusz Boy-Żeleński.

Śpiew: Ewa Makomaska

Akompaniament: Aldona Krasucka

Scenariusz i reżyseria: Ewa Makomaska

Opracowanie muzyczne: Aldona Krasucka

Wstęp wolny.

Spotkanie odbędzie się w siedzibie Muzeum Marii Dąbrowskiego przy ul. Progi 1 m. 13 w Warszawie.