Europejskie Dni Dziedzictwa Kulturowego

Fragment portretu Marii Konopnickiej. Zbliżenie na twarz kobiety w okularach.

15 września (niedziela) o godz. 12:00, w ramach Europejskich Dni Dziedzictwa Kulturowego, odbywających się w tym roku pod hasłem „Sieci. Szlaki. Połączenia”, przedstawimy Państwu Szlak Kobiet Pisarek, do którego przynależy Muzeum Literatury.

Zapraszamy do Muzeum Literatury przy Rynku Starego Miasta 20 na wykład kustosz Katarzyny Jakimiak o Szlaku Kobiet Pisarek i jego polskiej „bohaterce”, Marii Konopnickiej. Zaprezentujemy również mały pokaz poświęcony krajom, pisarkom, instytucjom.

Wstęp do Muzeum w niedzielę 15 września jest bezpłatny.

Europejskie Dni Dziedzictwa to cykliczny projekt kulturalny, społeczny i edukacyjny o wyjątkowej skali i zasięgu: co roku we wrześniu mieszkańcy Starego Kontynentu mogą bezpłatnie zwiedzić najciekawsze zabytki w swojej okolicy oraz skorzystać z szerokiego wachlarza wydarzeń kulturalnych i edukacyjnych. Podczas EDD nawet niedostępne na co dzień zabytki wpuszczają w swoje mury gości, a uczestnicy licznych spotkań, prelekcji i warsztatów poznają historię i kulturę zarówno narodową, jak i tę regionalną oraz lokalną.

Więcej o Europejskich Dniach Dziedzictwa Kulturowego oraz program znajdziecie tutaj: link.