Spotkanie z Elżbietą Wittlin Lipton i Jamesem Liptonem

22 maja (środa) o godz. 17:00 zapraszamy na spotkanie z p. Elżbietą Wittlin Lipton i Jamesem Liptonem (córka i wnuk Józefa Wittlina).

Zapraszamy na kameralne spotkanie z Elżbietą Wittlin Lipton i Jamesem Liptonem. Ich przyjazd do Polski (pierwszy w życiu pana Jamesa Liptona) wiąże się z 100. rocznicą wydania „Odysei” w przekładzie Józefa Wittlina – poety, prozaika, tłumacza oraz ojca i dziadka naszych gości.

Podczas spotkania porozmawiamy m.in. o środowisku Skamandrytów w międzywojennej Warszawie czy w Nowym Jorku, relacjach Elżbiety Wittlin Lipton z Janem Lechoniem oraz o cennym i niezwykle interesującym archiwum Józefa Wittlina, przekazanym w darze Muzeum Literatury dzięki uprzejmości naszej gościni i jej matki, Haliny Wittlin.

Przypominamy, że do 26 maja pierwsze wydanie „Odysei” w tłumaczeniu Józefa Wittlina obejrzycie na naszej wystawie „»Mitologia« Jana Parandowskiego i inne mitologie”.

Spotkanie poprowadzi kustosz Małgorzata Wichowska.

Muzeum Literatury, Rynek Starego Miasta 20.

Wstęp wolny. Zapraszamy!