Baczyński 100 w Płocku

• Inne
grafika: napisy baczyński 100 na czerwonym tle

W związku z przypadającą w tym roku setną rocznicą urodzin Krzysztofa Kamila Baczyńskiego, Samorząd Województwa Mazowieckiego wraz z Płockim Ośrodkiem Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów organizuje drugi już koncert pn. „Baczyński 100”.

Spektakl przedstawiać będzie dwa etapy życia poety: okres młodości oraz okres okupacji. Utwory Baczyńskiego przedstawią aktorzy: Karolina Gorczyca, Piotr Bajtlik, Katarzyna Herman, Mariusz Bonaszewski, Grażyna Barszczewska oraz Jerzy Schejbal. Specjalnie skomponowaną muzykę na to wydarzenie wykona razem z zespołem zdobywca nagrody Grammy, Włodek Pawlik. Na scenie wystąpią również wokaliści: Natalia Wilk, Marek Bałata oraz muzycy: Damian Kostka, Adam Zagórski i Łukasz Pawlik. Całość wyreżyseruje Tomasz Man.

Wydarzenie zostało objęte honorowym patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego Adama Struzika oraz Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego.

Koncertowi patronują także: Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki im. Franciszki i Stefana Themersonów, Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza oraz Across Music Foundation.

26.09. 2021 (niedziela), godz. 18:00
Amfiteatr, ul. Rybaki, Płock.

Wstęp bezpłatny.

Współorganizator: Miasto Płock.